Wzrosty na parze z euro

2015-09-28

Trwa trend wzrostowy na parze EUR/PLN, na USD/PLN wzrosty ograniczone, jest szansa na wyhamowanie trendu, a może nawet na spadki. Sytuacja jest stabilna, ruch na rynku niewielki. Inwestorzy nadal rozpatrują wszelkie aspekty decyzji FED, tym bardziej, że zarówno na krajowym, jak i szerokim rynku brakuje silnych impulsów, a dziś odbędą się kolejne wystąpienia członków FED.

 

Słabszy złoty

Spadek kwotowań złotego widoczny zwłaszcza w zestawieniu z euro. Kurs euro osiągnął poziom 4,2232 zł. Na pozostałych parach sytuacja wygląda następująco: USD/PLN 3,7771 zł, CHF/PLN 3,8434 zł i 5,7300 zł w przypadku funta. Wciąż można jednak mówić o stabilnym złotym.

 

Sytuacja na parze z euro

Na parze z euro trwa tendencja wzrostowa. Analiza wykresów technicznych nie pozostawia złudzeń, złoty w zestawieniu z euro na pewno nie jest silny, co obrazują też pozostałe kursy walut. Brak podwyżek stóp w USA powinien zachęcić inwestorów do zainteresowania się walutami CEE, jednak inwestorzy są zbyt zaniepokojeni sytuacją na szerokim rynku, by umocnienie złotego tą drogą było możliwe. Punkty oporu dla euro znajdują się obecnie w okolicach 4,2380 a nawet aż do 2640-60.

 

Na dolarze brak jednoznacznego rozstrzygnięcia

Trudno poprawnie zinterpretować sytuację na parze USD/PLN. Inwestorzy ewidentnie czekają na grudzień, mając nadzieję na podwyżkę stóp w USA. Na eurodolarze na razie zmienność niewielka. Tradycyjnie niższy eurodolar wspomagał złotego w zestawieniu z euro, ale obecnie na bardziej zdecydowane ruchy na tej parze musimy jeszcze poczekać. Jest szansa na trend spadkowy na dolarze, na razie widać ograniczenia wzrostów.

 

Brak impulsów

Kalendarz wydarzeń makro ubogi. Brak impulsów krajowych. Rynek skupi się na popołudniowych wystąpieniach przedstawicieli FED i EBC. Inwestorzy skupieni są na temacie decyzji FED odnośnie podwyżek stóp i rozważają wszelkie przesłanki mogące mieć na nią wpływ. W Chinach w tym tygodniu długi weekend.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych