src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Wynagrodzenia, zatrudnienie i kurs PLN

2019-11-21

Przed dziewiątą rano eurodolar lokuje się na 1,1070-75. To znaczy, że oporu nie pokonano, sytuacja jest czwarty dzień patowa (po niedawnym odbiciu od 1,0990).

 

 

O 13:30 w programie mamy protokół z obrad Europejskiego Banku Centralnego, zaś o 14:30 mamy dwa odczyty z USA: Philadelphia Fed oraz tygodniową liczbę wniosków o zasiłek. Wtedy też wypowie się pani Mester z Fed, która zresztą wystąpi także i później, o 17:50. O 16:00 mamy do tego jeszcze dane z USA o sprzedaży domów tudzież indeks wyprzedzający Conference Board.

 

 

W Polsce

W Polsce o 10:00 poznamy dane o zatrudnieniu i wynagrodzeniu za miniony miesiąc. W odniesieniu do wynagrodzeń przewiduje się dynamikę +6,2 proc. r/r, w kwestii zatrudnienia zaś +2,6 proc.

 

Tradycyjnie: im lepsze dane, tym wyższy kurs złotego (większa siła PLN), ale ceteris paribus. W praktyce różnie to może być, a parami x/PLN rządzą raczej pary główne, jak EUR/USD czy GBP/EUR. W każdym razie na euro-złotym mamy aktualnie 4,2935, co oznacza, że wykres ów tkwi przy oporze. Na USD/PLN mamy 3,8780 - tu od paru dni widzimy wąską konsolidację, ok. 3,8640 - 3,8815.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych