Wynagrodzenia, zatrudnienie i kurs PLN

2019-11-21

Przed dziewiątą rano eurodolar lokuje się na 1,1070-75. To znaczy, że oporu nie pokonano, sytuacja jest czwarty dzień patowa (po niedawnym odbiciu od 1,0990).

 

 

O 13:30 w programie mamy protokół z obrad Europejskiego Banku Centralnego, zaś o 14:30 mamy dwa odczyty z USA: Philadelphia Fed oraz tygodniową liczbę wniosków o zasiłek. Wtedy też wypowie się pani Mester z Fed, która zresztą wystąpi także i później, o 17:50. O 16:00 mamy do tego jeszcze dane z USA o sprzedaży domów tudzież indeks wyprzedzający Conference Board.

 

 

W Polsce

W Polsce o 10:00 poznamy dane o zatrudnieniu i wynagrodzeniu za miniony miesiąc. W odniesieniu do wynagrodzeń przewiduje się dynamikę +6,2 proc. r/r, w kwestii zatrudnienia zaś +2,6 proc.

 

Tradycyjnie: im lepsze dane, tym wyższy kurs złotego (większa siła PLN), ale ceteris paribus. W praktyce różnie to może być, a parami x/PLN rządzą raczej pary główne, jak EUR/USD czy GBP/EUR. W każdym razie na euro-złotym mamy aktualnie 4,2935, co oznacza, że wykres ów tkwi przy oporze. Na USD/PLN mamy 3,8780 - tu od paru dni widzimy wąską konsolidację, ok. 3,8640 - 3,8815.

 

Autor:

Tomasz Adam Witczak

FMC Management sp. z o.o.

Analityk Rynków Finansowych

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych