Wydarzeniem dnia aukcja długu

2015-09-10

Konsolidacja na złotym utrzymana. Złoty ma jednak szansę na umocnieni się wobec szwajcarskiego franka i dolara. Wydarzeniem dzisiejszego dnia będzie aukcja długu. Krajowe czynniki makro nie wpływają znacząco na złotego. Konsolidacja na złotym prawdopodobnie utrzyma się, z niewielkimi podbiciami w wyniku doniesień z giełdy azjatyckiej, czy FED.

 

Na złotym trwa konsolidacja

Utrzymana została konsolidacja, ale niewykluczone jest też umocnienie wobec franka i dolara, co z pewnością ucieszy frankowiczów. Poniżej 3 proc. spadła rentowność polskich długoterminowych papierów dłużnych. Złoty zachowuje się obecnie adekwatnie do ruchów na dolarze.

 

Notowania głównych walut

Spokojny poranek, niewielkie zmiany na parach. Dzisiejszy kurs euro wynosi 4,2111 PLN, dolara 3,7598 PLN, kurs funta szterlinga 5,7655 PLN, a szwajcarskiego franka 3,8414 PLN. Konsolidacja prawdopodobnie potrwa jeszcze jakiś czas, z uwagi na brak silnych impulsów.

 

Brak istotnych impulsów

Na rynku walutowym brak obecnie silnych impulsów, które mogłyby zmienić układ sił na parach, najważniejsze waluty na razie bez większych zmian. Rozważania na temat polityki monetarnej nie wpływają jeszcze na złotego. Rynek czeka na wyniki wyborów, bo układ sił na scenie politycznej w dużej mierze decyduje o kierunku działań RPP.

 

Impulsy z Azji nie wpływają znacząco na złotego

Nasza waluta zdaje się być poza zasięgiem doniesień z Azji. Pamiętać jednak należy, że złoty zawsze reagował na zmiany na dolarze, a złe nastroje w związku z Azją przenieść się mogą na pozostałe rynki wschodzące. Dziś najważniejszym impulsem będzie aukcja długu, a na szerokim rynku wystąpienie przedstawicieli EBC i dane z USA.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych