Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wycena złotego bez większych zmian

2015-07-22

Na rynku złotego spokojnie, kwotowania utrzymują się na dotychczasowych poziomach, jedynie w przypadku pary SD/PLN można mówić o spadkach. Jest to wynik niższych kwotowań dolara na szerokim rynku. Brakowało silnych impulsów makro, stąd stabilizacja i tylko niewielkie zmiany na rynku walutowym.

 

Słabszy dolar? To tylko korekta

Na szerokim rynku dolar jest nieco słabszy niż podczas kilku ostatnich sesji, stąd spadki na parze USD/PLN. Analitycy twierdzą jednak, że jest to tylko nieznaczna korekta, a uwaga rynku nadal skupia się na działaniach FED.

 

Dolar zagrozi walutom EM

Trwa trend wzrostowy dolara, spadki były tylko korektą. Rynek ustawia się pod scenariusz zwyżek stóp w USA. Ewentualny ruch ze strony FED będzie skutkował spadkiem zainteresowania walutami EM, ale także innymi aktywami. Z pewnością złoty stanie się mniej atrakcyjny, jak i pozostałe waluty CEE.

 

Dziś dane makro z USA

Poznamy dziś krajowe dane o przemyśle, handlu usługach i budownictwie, ale najistotniejsze okażą się doniesienia z USA, będzie to szereg publikacji dotyczących sytuacji gospodarczej. Inwestorzy spróbują je interpretować pod kątem reakcji FED (ewentualnej podwyżki stóp procentowych).

 

Korekta na dolarze

Kurs euro wyhamował, na dolarze korekta. Kurs dolara z dzisiejszego poranka wynosi 3,7773 PLN, a kurs euro 4,1322 PLN. Frank utrzymuje się na stabilnym poziomie, dzisiejszy kurs to 3,9392 PLN, a kurs funta 5,8750 PLN.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc