Wycena złotego bez większych zmian

2015-07-22

Na rynku złotego spokojnie, kwotowania utrzymują się na dotychczasowych poziomach, jedynie w przypadku pary SD/PLN można mówić o spadkach. Jest to wynik niższych kwotowań dolara na szerokim rynku. Brakowało silnych impulsów makro, stąd stabilizacja i tylko niewielkie zmiany na rynku walutowym.

 

Słabszy dolar? To tylko korekta

Na szerokim rynku dolar jest nieco słabszy niż podczas kilku ostatnich sesji, stąd spadki na parze USD/PLN. Analitycy twierdzą jednak, że jest to tylko nieznaczna korekta, a uwaga rynku nadal skupia się na działaniach FED.

 

Dolar zagrozi walutom EM

Trwa trend wzrostowy dolara, spadki były tylko korektą. Rynek ustawia się pod scenariusz zwyżek stóp w USA. Ewentualny ruch ze strony FED będzie skutkował spadkiem zainteresowania walutami EM, ale także innymi aktywami. Z pewnością złoty stanie się mniej atrakcyjny, jak i pozostałe waluty CEE.

 

Dziś dane makro z USA

Poznamy dziś krajowe dane o przemyśle, handlu usługach i budownictwie, ale najistotniejsze okażą się doniesienia z USA, będzie to szereg publikacji dotyczących sytuacji gospodarczej. Inwestorzy spróbują je interpretować pod kątem reakcji FED (ewentualnej podwyżki stóp procentowych).

 

Korekta na dolarze

Kurs euro wyhamował, na dolarze korekta. Kurs dolara z dzisiejszego poranka wynosi 3,7773 PLN, a kurs euro 4,1322 PLN. Frank utrzymuje się na stabilnym poziomie, dzisiejszy kurs to 3,9392 PLN, a kurs funta 5,8750 PLN.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych