Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wybory w USA zagrożeniem dla złotego

2016-11-07

Rynek skupiony jest na wyborach prezydenckich w USA. Śledztwo w sprawie maili H. Clinton sprowadziło rywalizację między kandydatami na zupełnie nowy poziom i do końca nie można być pewnym wyników. Inwestorzy wciąż uciekają od ryzyka inwestując w złoto i oczywiście we franka.

 

W USA spokojniej

W USA nieco spokojniej. Minimalną przewagę w ostatnich sondażach zyskała H. Clinton. FBI zamknęło śledztwo, uznając, że wykorzystywanie prywatnej poczty do celów służbowych nie stanowi przestępstwa. Odbudowanie przewagi nad kontrkandydatem w tak krótkim czasie, jakie dzieli nas od wyborów będzie bardzo trudne, jeśli wręcz nie niemożliwe, zatem należy liczyć się z niepewnością do ostatniej chwili. Presja na waluty EM wciąż jest duża. Dolar nieco osłabł, ale wciąż można mówić o wysokim kursie. Na parze USD/PLN to spadek z 3,98 do 3,94 zł.

 

W Europie bez ciekawych danych

Rynki, jak już wspomnieliśmy, skupiają się na doniesieniach z USA. Prawie bez echa przeszły dane makro ze strefy euro, gdzie lepiej od oczekiwań wypadł indeks nastrojów analityków, ale słabiej dane o zamówieniach z niemieckiego przemysłu. Kurs euro na parze ze złotym wysoko, ale na stabilnym poziomie, niezmiennym od kilku notowań, a mianowicie 3,43 zł. Jak zwykle w kryzysowych, bądź niepewnych sytuacjach inwestorzy zwracają się w stronę franka. Szwajcarska waluta wyceniana jest już na 4,04 zł. Wysoko także funt, choć także bez większych zmian. Kurs funta to 4,88 zł. Większy ruch na rynkach możliwy po wyborach prezydenckich w USA, czyli już w tym tygodniu.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc