Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Jest wsparcie dla funta, kurs rośnie

2016-11-23

Intensywny tydzień na rynku walutowym. Po wczorajszej korekcie wracamy ponownie do słabszego złotego. Na rynku walutowym obecnie jednym z ważniejszych tematów jest relacja na parze GBP/USD, ale na zestawieniu funta ze złotym także wiele się dzieje. Po wsparciu ze strony ministra finansów kurs funta poszedł w górę.

 

Podbicie na dolarze

Wiadomość dnia dla złotego to kolejne impulsy wspierające dolara, tym razem są to głównie dane makro. Złoty podobnie jak inne waluty EM traci przy silnym dolarze. Zainteresowanie na szerokim rynku wzbudza także para GBP/USD, gdzie układ techniczny wskazuje na utrzymanie tej pary lekko powyżej wsparcia przy  1,2350. Kolejna korekta na dolarze umożliwiłaby ruch w kierunku poziomu 1,2510, który był ostatnim szczytem na tym zestawieniu. Na parze GBP/PLN złoty traci, dziś kurs wynosił 5,25 zł. Wspomniany dolar odbił już do poziomu 4,21 zł.

 

Funt zyskał wsparcie

Poważnym wsparciem dla funta okazały się dziś słowa brytyjskiego ministra finansów. Utwierdził inwestorów w przekonaniu, że rząd zamierza zareagować bardziej zdecydowanie na skutki Brexitu. Program stymulacji gospodarki ma minimalizować negatywne efekty wyjścia z UE. Ma on polegać między innymi na inwestycjach wspierających innowacje i wydajność brytyjskiej gospodarki oraz podwyższać standard życia Brytyjczyków, poprzez obniżenie podatku CIT i program mieszkaniowy. Kurs funta poszedł lekko w górę, a być może jeszcze się umocni. Niestety słaby złoty nie ma obecnie szans w tej konfrontacji. Z pewnością wzrost notowań funta stanowi dobrą informację dla polskich pracowników w Wielkiej Brytanii.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc