Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Większy ruch na dolarze

2016-10-31

Na szerokim rynku zmiany na dolarze. Po serii danych z USA lekka konsternacja, co skutkuje podwyższoną zmiennością. Zamieszanie wywołała publikacja odczytu PKB za III kwartał, ale też inne wydarzenia, np. doniesienie o wznowieniu śledztwa w sprawie maili kandydatki na urząd prezydenta tuz przed wyborami.

 

Doniesienia z USA

Doniesienia przełożyły się na wzrosty na dolarze, ponieważ zastrzeżenia budzi ich struktura. Zawiedli przede wszystkim konsumenci, więc trudno mówić o trwałej poprawie koniunktury. Na ten temat pisaliśmy już jednak w poprzednich komentarzach walutowych, więc skupmy się na pozostałych czynnikach, które wzmogły zmienność i ograniczyły wzrosty na dolarze. Istotne okazało się ryzyko polityczne. Chodzi zwłaszcza o wznowienie śledztwa w sprawie maili kandydatki na urząd prezydenta. Hilary Clinton gwałtownie traci poparcie, a wybory odbędą się już niebawem.

 

Podwyższona zmienność na szerokim rynku

Podwyższona zmienność wynika także z innych czynników. Jednym z nich są głosy na temat problemów z uzyskaniem jednomyślnego stanowiska wewnątrz OPEC. Rynek z uwagą będzie się również przyglądał Wielkiej Brytanii, gdzie prawdopodobnie szef banku Anglii wypowie się na temat czasu trwania swojej kadencji. Na rynku złotego sytuacja przeciwna, zmienność mniejsza, płynność także poniżej średniej, a to ze względu na początek listopada i zbliżające się święto. Kursy walut kształtują się następująco: euro 4,33 zł, dolar 3,96 zł, frank 4,01, funt 4,81 zł

 

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc