Wieczorem złoty odrabia straty

2016-01-26

Złoty dzień rozpoczął od dosyć poważnego osłabienia, przed południem ocierając się nawet o kilkunastoletnie rekordy. Po południu złoty zdołał jednak, po przetestowaniu punktów oporu, odrobić straty do głównych walut. Na dolarze i euro sytuacja jest znacznie lepsza niż jeszcze kilka godzin temu.

 

Na parze z dolarem test maximów

Na parze z dolarem obserwowaliśmy dziś test zeszłotygodniowych maximów przy 4,15, jednakże ostatnie godziny przyniosły test punku oporu i poważne cofnięcie. Złoty odrabia odrobiona strata do dolarastraty na parze z dolarem, ale cofnięcie to uważane jest przez analityków za korektę. Analizując wykresy techniczne, można dojść do wniosku, że w najbliższym okresie punktem oporu mogą być granice 4,24. Punkt ten wyznacza linia odbicia z końca minionego roku i wzrosty z października i listopada. Najświeższe informacje z rynku walutowego publikuje knator.pl, tam też warto obserwować kursy walut.

 

Na euro sygnał wzrostowy

Na euro 10 dni temu obserwowaliśmy wygenerowanie długoterminowego sygnału wzrostowego. Być może będzie to nawet początek fali wzrostów, nawet do poziomu nie notowanego od 2009 roku, czyli okolic 4,60. Dziś, w szczytowym momencie kurs euro wynosił około 4,50 zł. Wieczorem kurs euro kształtuje się na poziomie 4.4609 zł, kurs franka wynosi 4.0442 zł, dolara 4.1112 zł, a funta 5.9061zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych