Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Ważny dzień dla złotego

2016-09-09

Wydarzeniem dnia na rynku złotego będzie wieczorna decyzja agencji Moody’s. Jest to o tyle istotny punkt dnia, że ocena wiarygodności kredytowej naszego kraju przygotowana zostanie przez jedną z trzech kluczowych na świecie agencji. Niestety analitycy podejrzewają, że utrzymana zostanie negatywna perspektywa dla Polski.

 

Ostrzeżenie od Moody’s

No cóż, za nami okres oczekiwania na decyzję agencji Moody’s. W tym czasie dostaliśmy wyraźne ostrzeżenie, że ocena wiarygodności kredytowej wypadnie negatywnie z uwagi na zamieszanie wokół TK. Patrząc jednak na posunięcia partii rządzącej trudno oprzeć się wrażeniu, że elity władzy zdają się ignorować tego typu kroki ze strony instytucji międzynarodowych. Presja w postaci styczniowego obniżenia perspektyw przez Standard&Poor's nie przyniosła raczej oczekiwanych skutków. Analitycy uważają, że tym razem prawdopodobnie nie dojdzie jeszcze do obniżenia ratingu, a jedynie do utrzymania negatywnych perspektyw. Decyzję poznamy wieczorem. W tej chwili jest to chyba najkorzystniejszy z możliwych scenariuszy dla złotego. Obniżenie ratingu przyniosłoby znaczne spadki na złotym. Warto śledzić kursy walut na kantor.pl, które na bieżąco reagować będą na wieczorne wydarzenia.

 

Kursy walut

Kursy walut pozostają stabilne. Dolar od wczoraj podrożał z 3,85 do 3,86 zł, euro na dotychczasowym poziomie, podobnie brytyjski funt. Kurs wspólnej waluty wynosi obecnie 4,35 zł. Funt kosztuje tyle samo co wczoraj 5,15 zł. Kurs franka szwajcarskiego również bez większych zmian, oscyluje wokół 3,97 zł. Najważniejszy impuls dnia dopiero wieczorem, jeśli dojdzie do zmian w notowaniach to dopiero u schyłku dnia.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc