Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Komentarze walutowe Kantor.pl

Waluty podrożały

2016-04-21

Wydarzeniem dnia bez wątpienia było dziś posiedzenie EBC. Pół godziny temu poznaliśmy decyzję EBC, a kursy walut poszły w górę. Wypowiedź Draghiego była dosyć niejednoznaczna. Na światowych rynkach drożeje ropa. Złoty zdecydowanie traci na wszystkich parach walutowych.

 

Posiedzenie EBC

Posiedzenie EBC zdominowało dzisiejszy dzień. Około 14.30 poznaliśmy jego wyniki. Żadne kluczowe decyzje co prawda nie zapadły, ale podczas konferencji po posiedzeniu padło kilka istotnych stwierdzeń. M. Draghi dawał sprzeczne sygnały. Z jednej strony podtrzymywał wizję maksymalnego luzowania, a z drugiej zaznaczył, że sytuacja e Strefie Euro poprawiła się, obniżenie podatków ani rozdawnictwo pieniędzy nie są planowane. Stopy procentowe pozostają na niskim poziomie i niewykluczone jest ich kolejne obniżenie, nawet po wygaśnięciu programu QE. W połowie roku program ten zostanie poszerzony, skupowane będą obligacje korporacyjne.

 

Wybicie na eurodolarze

Po wystąpieniu Draghiego doszło do wybicia na eurodolarze, który osiągnął okolice 1,14, ale szybko doszło do stabilizacji na nieco niższym poziomie. Na parach powiązanych ze złotym sytuacja niekorzystna dla naszej waluty. Wyraźnie odczuwalna jest dominacja dolara i euro, poprawiają się też notowania funta i franka. Dzienne świece białe. Euro oscylowało dziś wokół 4,30-31 zł. Dolar zatrzymał się w rejonach 3,80 zł. Perspektywa powrotu w rejony 3,71 zł coraz mniej prawdopodobna. Funt zbliża się do 5,50 zł, a frank szwajcarski kosztuje dziś 3,94 zł. W kraju RPP akcentuje temat deflacji i zapowiada wzrost popytu konsumpcyjnego dzięki programowi 500+.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc