Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Spore wahania, ale złoty nieco mocniejszy

2016-12-29

Od rana obserwujemy dosyć duże, a czasami i zaskakujące zmiany na rynku walutowym. Kursy walut zmieniały się dziś dosyć dynamicznie, co wynika z rosnącego znaczenia dolara. Brak na rynku części uczestników, a co za tym idzie mniejsza płynność generowały ruch spadkowy na złotym, ale ostatecznie trzeba przyznać, że dzień nie kończy się źle.

 

Spadki na złotym

Od rana obserwować było można spore wahania na złotym o dużej dynamice i stosunkowo szerokim zakresie. Kursy walut ruszyły w górę. Dzień zapowiadał się dosyć niepokojąco, analitycy twierdzili nawet, że wskutek zmniejszonej płynności korekta przerodzi się w wyraźny ruch spadkowy, tymczasem scenariusz okazał się nieco inny. W godzinach popołudniowych sytuacja uspokoiła się na tyle, że złoty zaczął odrabiać straty, na razie w niewielkim zakresie, ale mimo wszystko jeden grosz powyżej wczorajszych poziomów zamknięcia, to już jest coś. Wyjątek stanowi para z euro, gdzie kurs coraz bardziej oddala się od poziomu 4,40 zł.

 

Rośnie kurs euro

Niestety koniec roku na parze z euro dla naszej waluty okazuje się wyjątkowo trudny. Korekty nie będzie, na pewno nie w zakresie, który umożliwiłby zejście poniżej bariery 4,40. Dziś ponownie wspólna waluta oddaliła się od tego poziomu, kurs euro wynosi bowiem 4,42 zł. Wczoraj, przypomnijmy, było to 4,41 zł. Na pozostałych parach, jak już wspomnieliśmy złoty finalnie umocnił się przeciętnie o jeden grosz, choć dzień zapowiadał się zupełnie inaczej. Kurs dolara wynosi dziś 4,21 zł co stanowi największy spadek na zestawieniach. Spadki na dolarze pozwoliły złotemu umocnić się na pozostałych parach, czyli na CHF/PLN i GBP/PLN. Kurs funta wynosi 5,18 zł, a kurs franka 4,12 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc