Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wahania na rynku walutowym, frank nieco niżej

2016-06-03

Złoty stosunkowo słaby, ale na rynku widoczne są wahania. Po południu znane będą odczyty z USA, tymczasem przeanalizujmy wczorajszą decyzję EBC i jej wpływ na kursy walut powiązanych ze złotym na parach. Rewolucji nie będzie. Frank dziś lekko stracił, ale w ujęciu tygodniowym – pnie się w górę. Złoty pozostaje raczej słaby i może tracić na parach.

 

Analiza tygodniowa

Analizując wykres techniczny średniego kursu franka dla mijającego tygodnia widzimy, że szwajcarska waluta na parze ze złotym umacniała się. Końcówka maja przebiegała pod znakiem tańszego franka. Kurs franka wynosił wtedy 3,93 zł. Obecnie za tę walutę trzeba zapłacić 3,97 zł.  Ostatnie 24 h cechowała duża zmienność na parze CHF/PLN. Wahania sięgały rzędu 2-3 groszy. Rynek skupiony był głównie na decyzji EBC odnośnie dalszego kształtu polityki pieniężnej. Zaskoczenia nie było, komunikat po posiedzeniu ma pozytywny wydźwięk.

 

EBC zdecydował

Wczorajsze posiedzenie EBC nie przyniosło zaskakujących rozwiązań. Złoty lekko słabnie, euro nadal jest silne. Problemy może mieć dziś dolar, dla którego kłopotliwe mogą być odczyty z rynku pracy. Skupmy się jednak na decyzji EBC. Komunikat po posiedzeniu nie pozostawia złudzeń. Kierunek polityki pieniężnej nie zmienia się. Przede wszystkim zerowa stopa procentowa pozostanie bez zmian, wyższe są natomiast prognozy dotyczące oczekiwanego PKB dla strefy euro. W ciągu ostatnich kilkunastu godzin euro lekko zwyżkowało, osiągając dziś poziom 4,40 zł. Wyraźny trend zwyżkowy utrzymuje się od końca maja.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc