src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

W oczekiwaniu na niemieckie kwestie przemysłowe

2019-10-07

Eurodolar w siódmym dniu października lokuje się na 1,0980, przynajmniej tak jest przed ósmą rano. W ostatnich dniach euro zarobiło (po chwilowym spadku w rejon 1,09), ale proces ten przyhamował.

 

 

Testem będą m.in. dzisiejsze i jutrzejsze dane z Niemiec. Dziś o 8:00 poznamy dynamikę zamówień w przemyśle za sierpień, a jutro po prostu dynamikę produkcji przemysłowej. Do tego dziś o 10:30 mamy indeks Sentix, mierzący nastroje inwestorów w Strefie Euro. Publicznie wypowie się też gołębi członek szefostwa Fed, p. Kashkari.

 

Z innych danych: o 9:00 mamy produkcję przemysłową w Czechach i na Węgrzech, o 9:30 indeks nieruchomościowy Halifax z Wysp.

 

 

W Polsce

W Polsce nie ma dziś publikacji makro, mamy za to ostatni tydzień przed wyborami, który może obfitować w różne strony wzajemnego 'zaszachowania się' czy wręcz 'zakasowania' przez strony sporu politycznego.

 

Pary walutowe raczej jednak nie będą na to wrażliwe: rządzą nimi w pierwszym rzędzie pary główne (czyli dla euro-złotego i dolar-złotego będzie to EUR/USD), w drugim - zagraniczne (!) dane makro, w trzecim - polskie dane. Aktualnie na euro-złotym mamy 4,3170, wykres jest przy istotnym wsparciu, od którego odbił się już w sierpniu i wrześniu. Na USD/PLN widzimy zaś 3,9315. Niżej mamy wsparcie w rejonie 3,8950 - 3,90.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych