src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

W harmonogramie polski przemysł

2019-07-18

Na głównej parze, tj. na eurodolarze, widzimy kurs w okolicach 1,1235 - 1,1245. Wczoraj, tj. 17 lipca, w porannych minimach zakreślono 1,12, ale potem euro zaczęło zyskiwać na wartości.

 

 

Trudno tu mówić o jakimś szczególnym przełomie, bo np. poziomy wyższe od obecnych notowano raptem dwa, trzy dni temu, a poza tym prawie od początku lipca wykres porusza się w relatywnie wąskim pasie 1,12 - 1,13 (w przybliżeniu). Tym niemniej - jakiś ruch to był.

 

Dziś w programie dane z USA mamy o 14:30 (indeks Philadelphia Fed i tygodniowa liczba wniosków o zasiłek). O 16:00 poznamy wyprzedzający wskaźnik Conference Board. Poza tym o 15:30 wypowie się p. Bostic z Fed, o 20:15 p. Williams.

 

Para GBP/USD jest tymczasem na 1,2440. U progu lipca była na 1,27, a wczoraj poniżej 1,2385. Od wczoraj zatem trochę wzrosła, funt zyskał, ale i tak jesteśmy nisko.

 

 

Na złotym

W Polsce mieliśmy wczoraj czerwcowe dane o wynagrodzeniach (które rozczarowały, oczekiwano +7 proc. r/r, było +5,3 proc.) i zatrudnieniu (tu zakładano +2,6 proc. r/r, było +2,8 proc.). Dziś o 10:00 mamy ważne wiadomości o produkcji przemysłowej, produkcji budowlanej i sprzedaży detalicznej.

 

USD/PLN był wczoraj w maksimach przy oporze lokalnym na 3,8030-40. Teraz jest na 3,7930, wykres odbił zmiany na parze głównej. Znowuż na EUR/PLN widzimy 4,2630. W pewnym sensie to wędrówka po niskich obszarach trwającej już rok konsolidacji, choć z drugiej strony można też rzec, iż rozwija się nam nowy trend boczny - w zakresie 4,2350 - 4,2720, mniej więcej.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych