Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

W dniu wyborów na parze USD/PLN stabilnie

2016-11-08

Kilka godzin przed zakończeniem amerykańskich wyborów złoty zachowuje się stabilnie. Poważnych wahań nie ma także na dolarze. Rynek raczej spokojnie oczekuje na ostateczne wyniki wyborów. W Europie dane makro z Wielkiej Brytanii raczej słabe. Frank nadal wysoko, ale być może już jutro możliwe będą obniżki kursu.

 

W oczekiwaniu na wyniki wyborów

Na rynkach spokojnie, pozycjonowanie pod wyniki wyborów w USA zakończyło się i rynki trwają w oczekiwaniu. Kurs dolara jest stabilny i wynosi dziś 3,94 zł. Funt kosztuje 4,88 zł i wspierają go dobre dane makro. Na parze EUR/PLN konsolidacja, przy górnych rejonach 4,34 zł. Nadal wysoko frank szwajcarski, ale taki stan rzeczy utrzyma się co najmniej do jutra, kiedy to poznamy pierwsze wyniki wyborów w USA. Dane zaczną napływać już po 1 w nocy naszego czasu, a ponieważ głosowanie odbywa się w kilku strefach czasowych, na ostateczne wyniki trzeba będzie poczekać. Analitycy twierdzą, że wygrana H. Clinton uspokoi inwestorów i skłoni ich do zainteresowania się walutami bardziej ryzykownymi, kurs franka powinien spaść nawet do poziomu 3,95 zł.

 

Dwa scenariusze

Analitycy przygotowali dwa scenariusze. Jeśli wygra D. Trump rynki zareagują odwrotem od ryzyka, zwrócą się jeszcze bardziej w stronę franka, straci dolar i zapewne waluty naszego regionu. W przypadku wygranej H. Clinton reakcja powinna być bardziej stonowana, frank potanieje, co ucieszy frankowiczów, ale za to zyska dolar. Na pierwszy plan powróci także temat grudniowych podwyżek stóp w USA. Obecny kurs franka to już 4,04 zł, nic zatem dziwnego, że kredytobiorcy oczekują pozytywnych zmian razem z wynikami wyborów w USA.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc