Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

W Chinach długi weekend, rynki lekko chaotyczne

2015-09-02

Ruchy inwestorów wciąż pozostają chaotyczne. Odpoczywamy od informacji z chińskiej giełdy, która będzie nieczynna w długi weekend. W Europie odczyty PMI, a w Polsce posiedzenie RPP. Poznamy także dane z USA. Odczuwalna jest presja na waluty rynków wschodzących, o widać było wyraźnie analizując wykres dla pary EUR/PLN.

 

Złoty pod presją

Inwestorzy nie angażują się mocno w handel. Ich ruchy wydają się być ostrożne. Prawdopodobnie jest to wynik niepewności co rozwoju sytuacji, np. w Chinach. Płynność pozostaje niewielka, a odczuwalna jest natomiast presja na rynki wschodzące. Waluty EM są w trudnym położeniu, zwłaszcza rubel. W przypadku złotego odzwierciedleniem układu może być zestawienie EUR/PLN, gdzie zanotowano wczoraj poziom 4,26.

 

Niepewność co do sytuacji w Chinach

Trwa niepewność co do rozwoju wypadków w Chinach, tymczasem giełdy w Państwie Środka będą zamknięte. Długi weekend ma zapewne za zadanie ostudzenie emocji i przygotowanie odpowiedniego sentymentu. Analitycy twierdzą, że skutkiem wolnego od danych z Chin może być wzrost na dolarze kosztem euro.

 

Dzisiejsze dane makro

Kalendarz makroekonomiczny przedstawia się następująco: po godzinie 10. spodziewany jest odczyt PMI dla Wielkiej Brytanii. Oczekiwana są optymistyczne, jeśli się sprawdzą funt powinien zyskać w zestawieniach. W USA kilka publikacji. Raport o zatrudnieniu za sierpień dla sektora prywatnego, po południu zamówienia fabryczne i wieczorem dane FED.

 

W Polsce posiedzenie RPP

W kraju brak istotnych odczytów. Dziś zakończy się posiedzenie RPP, najbardziej prawdopodobny scenariusz to stopy procentowe bez zmian. Dzisiejsze kursy walut: euro 4,24 zł, frank 3,90 zł, dolar 3,76 zł, funt 5,75 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc