W Chinach długi weekend, rynki lekko chaotyczne

2015-09-02

Ruchy inwestorów wciąż pozostają chaotyczne. Odpoczywamy od informacji z chińskiej giełdy, która będzie nieczynna w długi weekend. W Europie odczyty PMI, a w Polsce posiedzenie RPP. Poznamy także dane z USA. Odczuwalna jest presja na waluty rynków wschodzących, o widać było wyraźnie analizując wykres dla pary EUR/PLN.

 

Złoty pod presją

Inwestorzy nie angażują się mocno w handel. Ich ruchy wydają się być ostrożne. Prawdopodobnie jest to wynik niepewności co rozwoju sytuacji, np. w Chinach. Płynność pozostaje niewielka, a odczuwalna jest natomiast presja na rynki wschodzące. Waluty EM są w trudnym położeniu, zwłaszcza rubel. W przypadku złotego odzwierciedleniem układu może być zestawienie EUR/PLN, gdzie zanotowano wczoraj poziom 4,26.

 

Niepewność co do sytuacji w Chinach

Trwa niepewność co do rozwoju wypadków w Chinach, tymczasem giełdy w Państwie Środka będą zamknięte. Długi weekend ma zapewne za zadanie ostudzenie emocji i przygotowanie odpowiedniego sentymentu. Analitycy twierdzą, że skutkiem wolnego od danych z Chin może być wzrost na dolarze kosztem euro.

 

Dzisiejsze dane makro

Kalendarz makroekonomiczny przedstawia się następująco: po godzinie 10. spodziewany jest odczyt PMI dla Wielkiej Brytanii. Oczekiwana są optymistyczne, jeśli się sprawdzą funt powinien zyskać w zestawieniach. W USA kilka publikacji. Raport o zatrudnieniu za sierpień dla sektora prywatnego, po południu zamówienia fabryczne i wieczorem dane FED.

 

W Polsce posiedzenie RPP

W kraju brak istotnych odczytów. Dziś zakończy się posiedzenie RPP, najbardziej prawdopodobny scenariusz to stopy procentowe bez zmian. Dzisiejsze kursy walut: euro 4,24 zł, frank 3,90 zł, dolar 3,76 zł, funt 5,75 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych