Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

USD słabnie, EUR będzie mocniejsze od GBP?

2018-07-05

Rynek eurodolara po wczorajszym teście wskazywanych w ostatnim raporcie wsparć wykonał dwa dość dynamiczne ruchy wzrostowe i jak widać na poniższym wykresie obecnie handel odbywa się w okolicach maksimów z końca czerwca br.

 

 

W tych okolicach wypada też pierwszy opór wynikający między innymi z proporcji fal, a na wykresie widzimy obecnie jakąś zadyszkę kupujących. Moim zdaniem dopóki prezentowana wyżej strefa wsparć rozciągająca się między 1.1675 a 1.1665 będzie utrzymana, mamy na tym rynku większe szanse na kontynuację trendu wzrostowego. W przypadku realizacji takiego scenariusza następnych celów szukałbym w strefie oporów rozpoczynającej się na 1.1730. Genezę tej strefy pokazałem wyżej.

Test górnego ograniczenia formacji klina i kontynuację wzrostów oglądaliśmy na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin na rynku GBP/USD.

Obecnie celem dla tej pary wydają się być okolice 1.3260, a w przypadku pokonania tego poziomu droga w kierunku 1.3325 powinna zostać otwarta.

Dla mnie poziomem obrony dla wariantu wzrostowego są okolice 1.3210.

Dość ciekawie zaczęło się nam robić na rynku EUR/GBP, gdzie po dość głębokiej korekcie wróciliśmy nad górne ograniczenie budującej się od początku maja konsolidacji.

Jeśli uwzględnimy fakt, że ostatnie spadki miały strukturę korekcyjną oraz że wybicie górą z trendu bocznego zostało utrzymane, wydaje się, że droga w kierunku ostatnich szczytów (0.8890) została otwarta. Jak widać na powyższym wykresie nieco wyżej, bo na 0.8910, znajduje się średnioterminowa linia trendu spadkowego i strefa tworzona przez ww. opory wydaje się być celem dla omawianej pary. Dla mnie poziom obrony dla koncepcji wzrostowej znajduje się na 0.8810.

 

Autor:

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.

Członek Zarządu

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc