Umocnienie złotego ograniczone przez sytuację na szerokim rynku

2016-01-14

Wczoraj złoty, wykorzystując zaskakująco dobre dane o deficycie budżetowym, zdołał się umocnić na parach. Zmiana kwotowań złotego została jednak mocno ograniczona przez odwrót od ryzyka na szerokim rynku. Inwestorzy zareagowali dziś na zamachy w Jakarcie i na sytuację na giełdzie amerykańskiej, gdzie notowane są spadki.

 

Po wczorajszym umocnieniu, dziś odwrót od ryzyka

Wczoraj zloty zdołał umocnić się na parach. Informacje o budżecie zaskoczyły i były impulsem do zmiany kwotowań złotego. Niestety ograniczeniem jest sytuacja na szerokim rynku, gdzie ponownie obserwujemy odwrót od ryzyka. Tym razem sytuacja zapalna nie jest bezpośrednio związana z chińską gospodarką. Chodzi o zamachy terrorystyczne w Jakarcie i spadki indeksów na giełdach w USA. W Polsce zakończyło się dziś posiedzenie RPP. Brak jest przesłanek do zmiany stóp, zaskoczenia raczej nie było.

 

Kwotowania złotego

Na parach stabilnie. Po wczorajszych wzrostach na złotym nadal utrzymują się nieco lepsze nastroje wokół złotego i mimo odwrotu od ryzyka na szerokim rynku, sytuacja naszej waluty kurs walutowy złotegojest stabilna, choć oczywiście nie obeszło się bez wzrostu kursów większości walut, z którymi złoty powiązany jest na parach. Dzisiejsze średnie kursy walut: 4,3544 zł za euro, 4,007 zł za dolara amerykańskiego, 3,9723 zł za franka szwajcarskiego i 5,7662 zł za funta szterlinga. Popołudniowe kursy sprzedaży: euro 4,4045 zł, dolar 4.0472 zł, frank szwajcarski 4.0317 zł, funt 5.8361zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych