Umocnienie złotego-komentarz popołudniowy

2015-10-08

Zwyżka na rynku eurodolara przełożyła na umocnienie złotego względem USD oraz osłabienie względem wspólnej waluty euro.

 

 

USDPLN

 

Kurs USDPLN po przebiciu wczoraj ważnych wsparć rozciągających się pomiędzy 3,7520 a 3,7630 próbował powrócić ponownie ponad te poziomy. Akcja popytu zakończyła się jednak niepowodzeniem i w efekcie kurs analizowanej pary otworzył sobie drogę do większej przeceny w szerszym horyzoncie. Najbliższe wsparcia dla takiego scenariusza znajdują się w rejonie 3,7175, ale docelowych zasięgów szukałbym dopiero w okolicach 3,64-3,6730. Na tym pułapie minima z połowy poprzedniego miesiąca zbiegają się z dolnym ograniczeniem średnioterminowego trendu bocznego. Taki wariant jest na obecnym etapie wariantem preferowanym.

 

 

EURPLN

 

Zgoła odmiennie przedstawia się sytuacja na rynku eurozłotego. Jeszcze wczoraj wydawało się, że podaż zdoła zepchnąć kurs EURPLN z powrotem do wnętrza średnioterminowego trendu, z którego wybicie nastąpiło pod koniec poprzedniego miesiąca. Niemniej jednak w rejonie górnego ograniczenia wspomnianej konsolidacji uaktywniła się strona popytowa. Dopóki kurs analizowanej pary będzie utrzymywał się powyżej 4,2220, preferowanym wariantem pozostanie dalsze umocnienia wspólnej waluty względem złotego. Pierwszych potencjalnych zasięgów dla takiego scenariusza szukałbym w rejonie 4,2660 (patrz wykres powyżej).

 

 

Autor:

Dawid Jacek EFIX Dom Maklerski S.A.

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych