Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Umocnienie złotego

2016-07-23

Złoty tydzień kończy w dobrej kondycji, znacznie umacniając się na większości zestawień. Inwestorzy są w wyraźnie lepszych nastrojach. Waluty naszego regionu cieszą się większym zainteresowaniem. Bardzo nisko brytyjski funt, euro momentami spadało nawet poniżej 4,35 zł. Tak tanio dawno nie było.

 

Złoty umocnił się

Już w czwartek złoty zaczął zyskiwać w tempie 0,34 proc. Lekkie umocnienie złotego utrzymało się do końca tygodnia. Układ techniczny sprzyja walutom naszego regionu. Kontynuacja impulsu na złotym cieszy zapewne frankowiczów, ale ten sam ruch w przypadku pary GBP/PLN nie jest już mile widziany. Funt kosztuje już tylko 5,22 zł. Wielu naszych rodaków pracujących w Wielkiej Brytanii traci przy transferze do Polski, nie tylko na niekorzystnym obecnie kursie, ale też na dodatkowych opłatach związanych z przesyłem i wymianą gotówki. Warto zainteresować się ofertą kantor.pl, obecnie jest to jedna a najkorzystniejszych opcji w tego typu przypadkach.

 

Posiedzenie EBC

EBC bez zaskoczeń, posiedzenie było najważniejszym wydarzeniem dnia, ale zakończyło się bez poważnych decyzji. Polityka monetarna na razie bez radykalnych posunięć, jeszcze nie wypracowano rozwiązań na wypadek poważnych skutków Brexitu. Zgodnie ze słowami M. Draghiego, jest jeszcze na to za wcześnie. Rynki będą teraz skupiać się na doniesieniach ze Stanów Zjednoczonych i oczekiwać na sygnały ze strony FED. W Europie nie umilkły jeszcze echa nieudanego puczu w Turcji, a tymczasem mamy kolejny negatywny czynnik, tym razem jest to atak w Monachium. Europa jawi się jako coraz bardziej niespokojne miejsce, co wpływa także na klimat wokół eurodolara.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc