Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Umocnienie dolara względem złotego

2015-10-21

Dzisiejszy handel na rynku złotego upływa pod znakiem osłabienia naszej waluty zarówno względem euro, jak również dolara.Niepewność związana z wynikiem zbliżających się wyborów parlamentarnych ciąży naszej walucie. Kurs USDPLN po krótkoterminowej korekcie przebił istotne ograniczenia zlokalizowane w rejonie 3,8080, gdzie znajduje się 61% zniesienie sekwencji spadkowej zainicjowanej na tej parze na początku bieżącego miesiąca.

 

 

USDPLN

 

W efekcie droga do dalszego umocnienia dolara względem złotego stoi przed stroną popytową otworem. Kolejne docelowe zasięgi dla takiego scenariusza rozciągają się pomiędzy 3,7825 a 3,8080 (patrz wykres powyżej). Nie można wykluczyć, że i te bariery zostaną pokonane, a wówczas czekałby nas test górnego ograniczenia średnioterminowego trendu bocznego, tj. 3,8550. Taki wariant jest na obecnym etapie preferowany, ale dopiero wybicie ze wspomnianej kilkumiesięcznej konsolidacji powie nam coś więcej na temat kierunku trendu w szerszym horyzoncie.

 

 

EURPLN

 

Do kluczowych rozstrzygnięć doszło na rynku EURPLN. Kurs tej pary sforsował istotne opory rozciągające się pomiędzy 4,2555 a 4,2665. Tym samym doszło do wybicia górą ze średnioterminowej konsolidacji, co było wariantem preferowanym na tych stronach w poprzednich komentarzach. W konsekwencji droga do dalszego umocnienia wspólnej waluty względem złotego została otwarta. Pierwszych potencjalnych zasięgów dla takiego scenariusza szukałbym w rejonie 4,3055, gdzie znajduje się 78% zniesienie sekwencji spadkowej zainicjowanej na tym rynku pod koniec poprzedniego roku. Przebicie tych barier dałoby asumpt do wywindowania kursu analizowanej pary nawet w okolice 4,40. Geneza wszystkich wymienionych poziomów została przedstawiona na wykresie powyżej.

 

Autor:

Dawid Jacek EFIX Dom Maklerski S.A.

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc