Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Udaremniony napad na kantor w Gołkowicach

2014-12-03

To nie koniec serii napadów na kantory. Kolejny napad pełen zuchwałości na Śląsku. 25 listopada miał miejsce kolejny napad na kantor, tym razem w województwie śląskim, na terenie powiatu wodzisławskiego, w Gołkowicach. 

 

Brutalna napaść w biały dzień na Kantor w Gołkowicach 

napastnik w kominarceDwaj napastnicy w kominiarkach po wkroczeniu do kantoru usiłowali zmusić personel do wydania gotówki terroryzując obsługę pałkami. Trzeci z rabusiów oczekiwał na pozostałych w samochodzie przed kantorem. Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych koło 15.30 na ulicy Celnej w Gołkowicach. 


Wkroczenie dzielnicowego

W napadzie przeszkodził dzielnicowy z Gorzyc, który znalazł się w okolicy. Funkcjonariusz Policji spłoszył bandytów swoją obecnością. Zdecydowanie wtargnął do kantoru tym samym udaremniając kradzież. Dzięki postawie dzielnicowego nie tylko gotówka nie została zrabowana, ale również nikomu nic się nie stało, sprawcy w pośpiechu odjechali srebrnym Audi A3. Bez wątpienia funkcjonariusz odznaczył się odwagą i zachowaniem godnym stróża prawa. 


Poszukiwania zbiegłych sprawców

W związku z tym, iż sprawcy udaremnionego napadu nie zostali schwytani Policja zwraca się do świadków zdarzenia jak i wszystkich osób które maja jakiekolwiek informacje i poszlaki o zgłaszanie się do posterunków Policji, apelując tym samym o pomoc w ujęciu przestępców. Nadkomisarz Magdalena Wija z wodzisławskiej Policji prosi kierowców poruszających się w dniu 25 listopada w okolicy napadu z video-rejestratorem o prześledzenie zapisów z kamer pod kątem napadu i ucieczki sprawców. Podziękowania dla policjanta

W zamian za należytą postawę, odwagę aspirant Andrzej Truszczyński został uhonorowany podziękowaniami przez wójta gminy Godów podczas sesji rady gminy. Życzenia pomyślności oraz podziękowania za udaremnienie napadu na kantor w Gołkowicach przekazali dzielnemu dzielnicowemu również przewodniczący i wiceprzewodnicząca Rady Gminy Godów. 

 

Nagroda za udaremnienie napadu na kantor


Uhonorowanie Aspiranta Andrzeja Truszczyńskiego wraz z podziękowaniami

 

Sprawców napadu wciąż szuka Policja i miejmy nadzieję, iż podobnie jak w przypadku niedawnych napadów w Jabłonce, czy wcześniejszym w Łodzi sprawcy zostaną złapani i ukarani. Policja czeka na sygnały od świadków wydarzeń w tej sprawie pod nr tel.: 798-032-376, (32) 453-7255, lub również można dzwonić na alarmowy nr policji - 997. Policja w Wodzisławiu Śląskim zapewnia świadkom animowość.

 

Redkacja Kantor.pl

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc