Trwa przecena dolara

2016-03-31

Kolejny dzień na rynku walutowym zdominowała przecena dolara. Amerykańska waluta traci, w trakcie sesji doszło co prawda do niewielkiej korekty, ale pozostaje ona bez większego znaczenia jeśli chodzi o trend spadkowy na dolarze. Złoty zachowuje się stabilnie. Kursy głównych walut bez większych zmian, na funcie kolejne spadki.

 

Pogłębienie przeceny dolara

Od rana trwa przecena dolara. Brak jest jednoznacznie mocnych argumentów na wsparcie euro, a mimo to dziś eurodolar naruszył barierę 1,14.  Amerykańska waluta nie zareagowała na dane makro, choć tym razem były one dobre. Indeks PMI z Chicago zanotował w mijającym miesiącu wzrost aż o 6 punktów w stosunku do poprzedniego odczytu. Jest t więcej niż oczekiwano. Jutro kolejne dane z USA, będzie to indeks ISM dla przemysłu. Nadzieje są spore, ale jak pokazuje dzisiejszy przykład, rynek zawiedziony jest działaniami FED na tyle mocno, że ignoruje wskaźniki makro.

 

Dolar poniżej 3,75 zł

Na parze USD/PLN dolar sporo dziś stracił. Przez cały dzień obserwować było można słabnącego dolara i wieczorem kurs osiągnął poziom 3,7444 zł. Na pozostałych parach stabilnie. Kurs euro wynosi 4,2625 zł, kurs franka 3,9025 z a kurs funta, podobnie jak kurs dolara, znajduje się w wyraźnym trendzie spadkowymi wynosi dziś zaledwie 5,3823 zł. Być może jutro po południu, po publikacji danych z USA dolar otrzyma wsparcie. Należy liczyć się z taką możliwością, ale też nie oczekiwać zbyt dużego odbicia na dolarze. Szacunki analityków są bardzo ostrożne.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych