Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Trwa konsolidacja, złoty mocny wobec franka i dolara

2015-02-26

Do godziny 11.00 konsolidacja utrzymywała się w przypadku par EUR/PLN i CHF/PLN, a jeśli chodzi o parę USD/EUR, to obserwujemy niewielkie odreagowanie, co może przełożyć się także na kurs złotego. Kurs franka kolejny tydzień utrzymuje się poniżej 4 PLN, na granicy 3,85 PLN. Frankowicze korzystają z okazji do tanich zakupów waluty.

 

Na rynku walutowym konsolidacja

Złoty umocnił się do głównych walut. Istotny jest zwłaszcza kurs franka ze względu na duże zainteresowanie tą walutą. Serwis internetowy kantor.pl zanotował wzmożony ruch zwłaszcza w przypadku tej waluty. Frankowicze korzystają z dobrego kursu, by zabezpieczyć środki na spłatę kredytu. Obecnie kurs jest na najniższym poziomie od stycznia.

 

Kurs franka nadal poniżej 3,90 PLN

Przed godziną 11.00 kurs franka szwajcarskiego utrzymywał się w granicach 3,8516 – 3,8709 PLN. Pozostałe waluty powiązane ze złotym w parach rynek wycenił następująco: 4,1578 PLN wobec euro i 3,6578 PLN wobec dolara, a względem funta brytyjskiego około 5,69 PLN

 

Słabszy dolar pozwala złotemu na umocnienie

Dobra kondycja złotego wynika z osłabienia dolara. W podobnej sytuacji są inne waluty naszego koszyka, np. forint i lej (Węgry, Rumunia). We wtorek miało miejsce wystąpienie przedstawicielki FED i wystąpienie to nie zdołało uspokoić nastrojów rynkowych. Na szerokim rynku dolar zniżkował, co wzmogło zainteresowanie walutami emerging markets.

 

Na rynku papierów dłużnych także dobry okres

Rentowność polskiego długu spada od kilku sesji, trzy ostatnie upłynęły pod znakiem wyraźnego spadku w powiązaniu z kondycją obligacji amerykańskich. Należy się spodziewać, że w najbliższym czasie zainteresowanie naszymi aktywami wzrośnie. Rozpocznie się program QE i będziemy obserwować ruch kapitału w stronę aktywów o wyższym oprocentowaniu.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc