Tańszego franka na razie nie bedzie

2015-12-29

Analitycy, na podstawie analiz technicznych, twierdzą, że potencjał do umocnienia złotego na parze z frankiem szwajcarskim został już wyczerpany. Brak przestrzeni do umocnieni naszej waluty oznacza, że na razie dalszych spadków kursu franka nie będzie. Dziś  nie było znaczących zmian w kwotowaniach naszej waluty.

 

Brak istotnych zmian w kwotowaniach złotego

Spokojny koniec roku, dziś również brak było znaczących zmian w kwotowaniach naszej kurs frankawaluty. Na parach spokojnie, w duże mierze z powodu nieobecności wielu inwestorów. Po nowym roku ruch powinien być większy, a wraz z nim można spodziewać się także zmiany kursów walut. Obecnie na parach, w tym także na franku złoty dotarł do kresu swoich możliwości. Osiągnięte zostały punkty wsparcia, co oznacza koniec potencjału i brak przestrzeni do umocnienia się dla naszej waluty. Brak jest też impulsów makro z kraju, które mogłyby być wzmocnieniem dla naszej waluty.

 

Dzisiejsze kursy walut

Na rynku forex spokojnie, bez emocji. Koniec roku upływa bez zaskoczeń. Na parach ze złotym nie ma większych zmian. Poranne notowania: ,2461 PLN za euro, 3,8703 PLN za dolara amerykańskiego, 3,9113 PLN wobec franka szwajcarskiego i 5,7617 PLN względem brytyjskiego funta. Na koniec dnia w sprzedaży frank szwajcarski kosztował 3.9269 zł, a w skupie 3.8979 zł, a więc nieco powyżej kursu z godzin porannych. Dziś brakowało impulsów makro zarówno z kraju, jak i na szerokim rynku. Zainteresowanie wzbudzały jedynie odczyty indeksów w USA. W Polsce toczą się dyskusje o wpływie rządowych programów na budżet.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych