Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Tani frank, ograniczone wahania na rynku walut

2015-02-04

Głównym wydarzeniem dzisiejszego dnia, na które czekają uczestnicy rynku, jest konferencja po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej (RPP). Na zlecenie PAP przeprowadzono ankietę wśród 22 czołowych analityków i aż 20 z nich twierdzi, że stopy procentowe pozostaną bez zmian. Istotne będą również dane makro, zwłaszcza raporty z USA.

 

Wydarzeniem dnia posiedzenie RPP

Dziś kończy się dwudniowe posiedzenie RPP i choć, jak wspominaliśmy, obniżka stóp nie jest prawdopodobna, ze względu na dobre dane makro z Polski, to istotne są wskazówki odnośnie przyszłości. Pojawiają się głosy, że wiosną stopy mogą zostać obniżone d 1,75.

 

Niewielkie wahania złotego

Nasza waluta wczoraj zdołała się umocnić. Jest to pewna niespodzianka, bo rynek z bardziej zdecydowanymi ruchami czeka zazwyczaj aż do publikacji wyników posiedzenia RPP. Tym razem było inaczej. Przed godziną 9.00 kurs euro spadł do 4,17 PLN. Kurs dolara wynosi 3,6360 PLN, a kurs franka ponownie spadł poniżej 4 zł i waha się w okolicy 3,95 PLN.

 

Kurs franka poniżej 4 PLN

Kredytobiorcy ze szczególną uwagą śledzą zapewne kurs franka, dziś ponownie spadł on poniżej 4 zł. Pod wpływem impulsów z kraju oraz danych makro złoty umocnił się i na parze CHF/PLN obserwujemy korzystne dla frankowiczów wahania. Kurs franka oscyluje wokół 3,93-3,96 zł.

 

 Po południu spodziewamy się zmian na rynku

Około południa ogłoszona zostanie decyzja RPP, a po południu odbędzie się konferencja prasowa, oraz opublikowany zostanie komunikat. Pod koniec dnia możliwe są zatem zmiany na rynku walutowym, ale impulsem nie będzie brak redukcji stóp procentowych, a komunikat pozwalający snuć prognozy co do dalszych ruchów Rady. Znacząca będzie też publikacja raportów z USA, co wpłynie na kurs EUR/USD, a tym samym także na parę USD/PLN.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc