Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Taki sam kurs franka i dolara

2016-01-20

Wczoraj złoty zdołał się lekko umocnić i dzisiejszy dzień rozpoczął bez większych zmian. Co ciekawe po południu frak szwajcarski i dolar kosztowały niemalże tyle samo. Średnie poranne kursy walut to: 4,4572 zł za euro, 4,0625 zł za dolara amerykańskiego, 4,0672 zł wobec franka szwajcarskiego i 5,7558 zł za funta szterlinga.

 

Złoty odrabiał straty

Złoty próbował odrobić straty. Nasza waluta dużo straciła ze względu na obniżenie  ratingu i ostatnie kilkanaście godzin próbowała odrobić spadki. Sentyment wokół walut EM poprawił się po danych z Chin, zatem skorzystał także nasz złoty. Z Azji napłynęły dane, które rynek uznał za pozytywny impuls, były to odczyty PKB dla Chin. To tyle jeśli chodzi o poranek i pierwszą połowę dnia. Około południa sytuacja zaczęła się zmieniać na niekorzyść złotego. Dzień zakończył się, śmiało można powiedzieć, źle. Złoty wymieniany jest, obok rubla, jako jedna z najgorszych walut koszyka CEE.

 

Złoty fatalnie kończy dzień

Choć poranek był jeszcze stosunkowo dobry dla naszej waluty, to wraz z biegiem dnia sytuacja diametralnie się zmieniła. W pewnym momencie notowania dolara i franka zrównały się przy poziomie 4,11, ale dzień kończy się silniejszym dolarem. Wieczorne kursy walut: euro 4,5013 zł, dolar 4,1330 zł, frank szwajcarski 4,1216 zł, funt szterling 5,8650 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc