Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Szok na rynku walutowym, będzie Brexit!

2016-06-24

Szok na rynku walutowym, Brytyjczycy zagłosowali za Brexitem. Czekamy na oficjalne ogłoszenie wyników, ale wątpliwości już nie ma. Sondaże zawiodły. Przewaga zwolenników opuszczenia Unii wynosi ponad 1,1 mln głosów. Na rynku walutowym reakcja jest natychmiastowa. Kurs funta wynosi w skupie do 5,45 zł, a wobec dolara spadł do poziomu nie notowanego od lat. Traci także złoty, zwłaszcza do euro i dolara.

 

Sondaże zawiodły

Badania opini publicznej okazały się niemiarodajne. Sondaże zawiodły na całej linii. przed referendum wskazywały na przewagę przeciwników Brexitu, tymczasem z wyraźną przewagą wygrywają zwolennicy opuszczenia Unii. Ponad 1,1 mln przewagi. Skutki odczulismy niemalże natychmiast. Kurs funta leci w dół. W skupie funt wyceniany jest już tylko na  5,44 zł, a w sprzedaży na 5,60 zł. Stracił także złoty, zwłaszcza na parach z euro i dolarem. Czekamy na konferencję D. Camerona.

 

Bedzie rozpad Wielkiej Brytanii?

Dane z okręgów wyborczych napłyneły już w całości. I co istotne - wskazują na niejednomyślność Brytyjczyków. W Szkocji i Irlandii zwyciężyli zdecydowanie przeciwnicy wyjścia z Unii. Czy to oznacza kryzys polityczny i możliwość rozpadu Wielkiej Brytanii? Takim scenariusz wydaje się nieprawdopodobny, ale w świetle obecnych wydarzeń trudno wyrokować. Czekamy też na skutki dla złotego. Już widoczne jest osłabienie naszej waluty. Warto obserwować aktualne kursy walut na kantor.pl.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc