Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Sytuacja na szerokim rynku pozwoliła na korektę

2015-11-20

Złoty zdołał się ustabilizować. To dobry moment dla osób, które planują niebawem zakupy walut. Za nami korekta na dolarze, potaniał nieco także funt szterling. Nie zapominajmy także o ‘frankowiczach’, dla nich także to dobra okazja. Sytuacja na szerokim rynku przemawia na korzyść złotego.

 

Za nami korekta

Na szerokim rynku doszło do korekty, co przełożyło się też kursy walut powiązanych ze złotym na parach. Odczyty gospodarcze w USA były dobre, ale po publikacji notatek z posiedzenia FED nie doszło do przebicia 7-miesięcznych maximów, co było już impulsem do korekty.

 

Funt stracił na wartości

Na wartości chwilowo stracił także funt. Przyczyną korekty były słabsze dane makro. Rynek spodziewa się jednak podwyżki stóp, więc w ogólnym rozrachunku funt powinien drożeć. Warto więc przemyśleć wymianę i z uwagą śledzić kurs na kantor.pl, gdzie na bieżąco publikowane są aktualne kursy.

 

Dobra cena euro i franka

Złotego należy w kontekście ostatnich wydarzeń ocenić pozytywnie. Nasza waluta radzi sobie dobrze, choć pamiętać należy, że np. podwyżka kursu dolara jest nieunikniona. Skupmy się jednak na obecnej sytuacji złotego naparze z euro i frankiem szwajcarskim. Rynek liczy, że pod koniec roku zwiększony zostanie program QE, co będzie impulsem do zakupu walut naszego regionu. Obecnie euro znajduje się poniżej punktu oporu, a frank odreagowuje z okolic wsparcia.

 

Aktualne kursy walut

Kursy z rynku forex kształtują się następująco: 4,2498 zł za euro, 3,9668 zł za dolara amerykańskiego, 6,0576 zł za funta szterlinga oraz 3,9134 zł za franka szwajcarskiego; tymczasem serwis kantor.pl proponuje (skup –sprzedaż): kurs euro 4.2260 - 4.2550 zł, kurs franka 3.8970 - 3.9260 zł, kurs funta 6.0417 - 6.0817 zł, kurs dolara 3.9601 - 3.9851 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc