Stablizacja zlotego, trwa wyprzedaż euro na szerokim rynku

2015-05-20

Po korekcie czas na stabilizację. Złoty po wczorajszej przecenie, dziś umocnił się do euro, natomiast do dolara stracił, ale w przypadku pary USD/PLN także możemy mówić o stabilnym kursie. Na szerokim rynku trwa wyprzedaż wspólnej waluty. Warto śledzić notowania on line na stronie serwisu kantor.pl

 

Stabilizacja na nowym poziomie

Obserwując zestawienia, można stwierdzić, że dzisiejsze notowania złotego są już stabilne, zwłaszcza jeśli chodzi o główne waluty, powiązane na parach. Rynek wycenił złotego w stosunku do euro na 4,0500 PLN. Kurs dolara jest nieco wyższy niż wczoraj o tej porze i wynosi 3,6368 PLN.

 

Frank szwajcarski poniżej 3,90 zł

Złoty umocnił się nie tylko do euro, ale też do franka, co jest szczególnie ważne dla frankowiczów. Dziś średni kurs franka wynosił 3,88 zł. Brytyjski funt kosztował 5,6401 PLN. A rentowność obligacji długoterminowych osiągnęła poziom 2,842 %.

 

Umocnieni złotego pochodną wydarzeń na szerokim rynku

Jako że brakuje chwilowo silniejszych impulsów krajowych, złoty dosyć mocno podlega wahaniom związanym z sytuacją na szerokim rynku. Warto śledzić na bieżąco notowania najważniejszych walut na stronie kantor.pl, gdyż serwisy internetowe najszybciej reagują na wszelkie zmiany kursów, co stwarza okazję do naprawdę okazyjnych zakupów waluty.

 

Eurodolar poniżej 1,12 USD

Na szerokim rynku interesujący dzień. Główna para, czyli EUR/USD spadła poniżej 1,12 USD, co automatycznie przełożyło się na umocnienie złotego względem euro i osłabienie naszej waluty względem dolara. Decydująca była wypowiedź przedstawicieli EBC odnośnie obniżenia rentowności długu i wsparcia inflacji.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych