Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Stabilny złoty

2015-07-24

Na rynku walutowym można by mówić o stagnacji, gdyby nie zmiana wyceny złotego wobec dolara. Koniec tygodnia upływa na stabilizacji kwotowań naszej waluty i umocnieniu do dolara. Na szerokim rynku spadki na franku a eurodolar wysoko. Brak ważnych danych makro z Polski.

 

Spadek wyceny franka

Frankowicze z pewnością cieszą się ze spadku kwotowań franka. Na szerokim rynku ta waluta jest ostatnio kwotowana dosyć nisko, zwłaszcza w zestawieniu z euro, co przełożyło się też na parę CHF/PLN. Dzisiejszy kurs franka to 3,90 zł.

 

Na rynku spokonie

Na rynku złotego spokojnie, okres wakacji nie sprzyja większym przepływom. Inwestorzy czekają też na działania FED, licząc na podwyżki stóp w USA. Złoty reaguje adekwatnie do układu sił na szerokim rynku, ignorując ryzyko polityczne w związku z jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

 

Notowania głównych walut

Na wykresach technicznych brak jest zaskakujących zmian na parach powiązanych ze złotym. Kontynuacja stabilizacji. Potaniał frank, naruszając nawet punkt wsparcia. Kurs dolara wyhamował w okolicy 3,75 zł. Kurs funta na granicy wsparcia przy 5,80 zł. Kurs euro wynosi 4,12 zł.

 

Publikacje makro

Dziś nie należy się spodziewać istotnych publikacji makro z kraju. Poznamy jedynie oczekiwania konsumentów odnośnie inflacji opublikowane przez NBP. Najważniejsze będą jednak dane z Niemiec i Strefy Euro – indeksy PMI.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc