Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Stabilne notowania złotego

2016-10-10

Złoty stabilny, tydzień zaczyna się dosyć spokojnie. Dane z USA w centrum uwagi inwestorów. Debata prezydencka ponownie wygrana przez H. Clinton. Można więc uznać dane za mieszane. Kurs dolara utrzymuje się na poziomie 3,84 zł. Słabo wypada funt. Na pozostałych parach stabilnie.

 

Mieszane dane z USA

Są już dane z USA. Należy uznać je za mieszane, bo z jednej strony debatę prezydencką ponownie wygrała H. Clinton i dobre były wskaźniki ISM dla usług i rpzemysłu, ale dane z rynku pracy wypadły nieco gorzej niż przewidywał consensus. Stopa bezrobocia w minionym miesiącu wyniosła 5 proc, podczas gdy zakładano 4,9 proc, tak jak było to miesiąc wcześniej. Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym również wypadło słabiej niż prognozowano. Przewidywano 175 tys. nowych miejsc pracy, a jest ich 156 tys. Kurs dolara utrzymuje się na poziomie 3,84 zł. W nadchodzących dniach uwagę będą przyciągały wystąpienia członków FED. Dolara wzmocnić może wyraźnie jastrzębi ton wypowiedzi.

 

Euro pod presją

Euro pozostaje pod presją. Inwestorów niepokoją pogłoski o redukcji ilościowej, a nawet wygaszaniu programu QE. EBC stara się dementować te pogłoski, ale niepokój wciąż jest wyczuwalny, co przekłada się na mniejsze zainteresowanie wspólną walutą. Dziś kurs euro wynosi 4,28 zł. Na eurodolarze nisko, kurs oscyluje wokół 1,1122. Na parach powiązanych ze złotym stabilnie. Kurs funta wynosi 4,75 zł, a kurs franka szwajcarskiego 3,91 zł. W kraju za swoistą ciekawostkę dnia można wymienić plany KNF co do rekomendacji S i stałych stóp procentowych kredytów hipotecznych.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc