Stabilizacja złotego

2015-06-17

Uczestnicy rynku skupiają uwagę na doniesieniach w sprawie negocjacji z Grecją oraz na wystąpienie przedstawiciela FED.  Rynek oczekuje, że dolar umocni się, mamy już pierwsze pozycjonowania uwzględniające taki przebieg wydarzeń. Złoty pozostaje stabilny mimo wyczuwalnej presji.

 

Kwotowania stabilne

Nasza waluta znajduje się pod presją, w związku z niechęcią do rynków wschodzących, jednak złoty radzi sobie dobrze. Możemy mówić o stabilizacji. Od wczoraj nie doszło do poważniejszych zmian w wycenie złotego. Dziś poznamy także dane krajowe o zatrudnieniu i poziomie wynagrodzeń, ale nie powinny one mieć większego wpływu na kondycję naszej waluty.

 

Poranne kursy walut

Handel na rynku złotego przebiega spokojnie, bez rewolucji w kwotowaniach. Kurs euro wynosi 4,1469 PLN, kurs dolara amerykańskiego 3,6860 PLN, a kurs franka szwajcarskiego 3,9594 PLN. Funt szterling wyceniany jest na 5,7621 PLN.

 

Sprawa Grecji kładzie się cieniem na EM

Problemy Grecji jak zwykle są poważne, tym razem oficjele greccy wyrażają otwarcie swoje niezadowolenie z przebiegu negocjacji. Czy jest to gra mająca na celu "zmiękczenie" UE i wywołanie strachu przed ewentualnym Grexitem? Kto więcej traci, Strefa Euro, czy Hellada? Odpowiedź na te pytania wydaje się być kluczowa, by przewidzieć jak potoczą się wypadki w ciągu najbliższych tygodni. Tymczasem sentyment wokół EM spada, tracą, m.in. waluty CEE.

 

Dolar ma szansę na umocnienie

Dziś dolar będzie mieć szansę na umocnienie. Kończy się posiedzenie FED i wiele zależy od wypowiedzi J. Yellen. Złoty jest co prawda stabilny, ale silny dolar będzie działał na niekorzyść naszej waluty. Warto zatem sprawdzić, co oferuje kantor internetowy i skorzystać z dogodnych opcji wymiany walut.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych