Stabilizacja kwotowań

2015-12-01

Wczoraj po południu złoty ustabilizował się względem walut z którymi powiązany jest na parach i dzisiejszy poranek upłynął na próbach utrzymania tejże stabilnej pozycji. Rynek w tym tygodniu skupiony jest głównie na posiedzeniu EBC, inwestorzy czekają na sygnał o luzowaniu ilościowym.

 

Dzisiejsze notowania

Poranne notowania z rynku forex: 4,2663 PLN za euro, 4,0311 PLN za dolara amerykańskiego, 3,9262 PLN za franka szwajcarskiego i 6,0836 PLN za funta szterlinga. Popołudniowe kursy walut (sprzedaż): euro 4,2978 zł, frank szwajcarski 3,9447 zł, dolar amerykański 4,0431 zł, funt brytyjski 6,0986 zł.

 

Stabilizacja kwotowań

Stabilizacja kwotowań utrzymuje się od wczorajszego popołudnia. Uczestnicy rynku czekają na posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, które przyniesie odpowiedź na pytanie o stabilizacja kwotowańkształt polityki, szczególnie wyczekiwana jest decyzja o luzowaniu ilościowym. Ostatnie dane o inflacji i PKB przeszły praktycznie bez echa. Rynek ustawia się pod czwartkowe posiedzenie EBC. Zahamowanie spadków na złotym wynika z nadchodzącego posiedzenia EBC, rynek zaczął już ustawiać się pod decyzję gremium. Powinno wzrosnąć zainteresowanie bardziej ryzykownymi walutami, w tym także koszykiem ECC, stąd wzrost zainteresowania złotym i wyhamowanie spadków. Wyraźny trend wzrostowy nadal utrzymuje się jeśli chodzi o kurs funta szterlinga.

 

Ryzyko polityczne wciąż obecne

Złoty mógłby skorzystać na luzowaniu polityki znacznie bardziej, gdyby nie rosnące znaczenie ryzyka politycznego. Do prasy przeciekła wymiana maili między czołowymi ekonomistami, dotycząca działań wpływających na wielkość deficytu budżetowego.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych