Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Sprawcy napadu na kantor w Jabłonce uchwyceni

2014-11-24

Po napadzie 30 października 2014r. na kantor w Jabłonce Policja podjęła szereg czynności zmierzających do ujęcia sprawców, począwszy od sporządzenia rysopisów przez blokady dróg. 


 

Sprawcy napadu na kantor w małopolskim zatrzymani

16 listopada 2014 roku ujęto czterech mężczyzn podejrzewanych o napad na kantor w małopolskim. sprawcy napadu na kantor zatrzymaniSprawcy mają od 19 do 33 lat. Trzech zatrzymano na Pomorzu, zaś jednego w Olsztynie. Po zabezpieczeniu miejsc zamieszkania podejrzanych, oni sami zostali przewiezieni do Małopolski w celu przesłuchania. Mimo iż podczas napadu w Jabłonce nikt nie ucierpiał to sprawcom grozi 12 lat więzienia za rozbój. Sprawcy zostali zatrzymani w swoich miejscach zamieszkania co ułatwiło zabezpieczenie wszelkich poszlak i dowodów w sprawie napadu na Podhalu. 


 

Policja komentuje zatrzymanie

policja zatrzymuje sprawcę napadu na kantorRzecznik małopolskiej Policji podał do publicznej wiadomości, iż Policja jest w  posiadaniu dowodów na związek sprawców z napadem na kantor w Jabłonce. Natychmiast po zatrzymaniu podejrzani zostali konwojowani aż do prowadzącej jednostki prokuratury w Małopolsce. Mężczyźni rabując 200 tysięcy złotych z kantoru użyli gazu, który nie wyrządził szkód na osobach. Po intensywnych poszukiwaniach, Policja zebrała materiał doprowadzający funkcjonariuszy wprost do sprawców. 


 

Sprawcy napadu na kantor usłyszeli zarzuty

17 listopada zostały zatrzymane, podejrzanym o spowodowanie napadu na kantor w Jabłonce zarzuty. Prokurator wystąpił z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Nowym Targu o tymczasowe aresztowanie czterech mężczyzn i w dniu 18 listopada 2014, sąd tymczasowo aresztował podejrzanych na okres 3 miesięcy. Sprawcom grozi do 12 lat więzienia ze względnu na charakter przestępstwa jakiego się dopuścili, bestialsko traktując personel kantoru. 


 

Związek sprawców z napadem w Bochni?

Policja wyklucza związek sprawców napadu w Jabłonce z napadem na kantor w Bochni. Czynności zmierzające do ustalenia sprawców rabunku w Bochni wciąż trwają. Z uwagi na dobro śledztwa Policja nie udziela szczegółowych wyjaśnień. Nieustannie są prowadzone czynności procesowe w związku z zatrzymaniem i ukaraniem sprawców napadów w Jabłonce, a także łódzkiego napadu z czerwca 2014. To kolejne z zatrzymań sprawców napadów na kantory z czarnej serii. Podejrzani nie spodziewali się zatrzymania przez Policję, która przygotowała tę operację w konspiracji i zrealizowała z powodzeniem. 

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc