Złapali sprawcy napadu w Bartoszycach

2015-04-02

Sprawcą usiłowania napadu na kantor w Bartoszycach okazał się Kamil A., 32-latek, mieszkaniec Bartoszyc. Zatrzymany przez Policję z Bartoszyc przyznał się do zarzutu, za co grozi mu do 12 lat więzienia. 

 

Usiłowanie napadu

12 stycznia 2015 roku Kamil A. usiłował napaść na kantor w Bartoszycach. Z zamaskowaną twarzą przy pomocy kominiarki wszedł do placówki kantorowej grożąc rzekomo posiadaną bronią. W rękach trzymał przedmiot przypominający broń i żądał wydania mu gotówki, mimo to kobieta, pracownica kantoru nie wydała pieniędzy, a uciekła z okienka. Przez dwa miesiące trwały czynności policjantów, usiłujących ustalić sprawcę niedoszłego napadu. Dzięki relacji świadków, kamerom monitoringu oraz zeznaniom kasjerki udało się pozyskać wiele cennych poszlak.
 

Sprawca napadu na kantor uchwycony przez monitoring

 


Udane śledztwo

śledztwo w sprawie napadu na kantor wymiany walutPolicja wszczęła śledztwo w tej sprawie, analizując dowody i poszlaki ustaliła tożsamość sprawy, a następnie dokonała zatrzymania Kamila A, 32 letniego mieszkańca Bartoszyc. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec sprawcy dozoru Policji, co oznacza iż musi trzy razy w tygodniu stawić się na posterunku Policji, dodatkowo zastosowano środki zapobiegawcze w postaci zakazu zbliżania się do osób pokrzywdzonych oraz opuszczania kraju. W ujęciu sprawcy pomogły zdjęcia z monitoringu. Ostatecznie Kamil A. przyznał się do dokonania napadu. 30 marca funkcjonariusze bartoszyckiej Policji zgromadzili kompletny materiał dowodowy wskazujący na to, iż to właśnie ten mężczyzna usiłował okraść kantor 12 stycznia. 31 marca Kamil A. usłyszał zarzut rozboju. 

 

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych