Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Spełnia się czarny scenariusz dla frankowiczów

2016-11-09

Spełnia się czarny scenariusz dla frankowiczów. Inwestorzy w atmosferze powyborczej niepewności wywołanej zwycięstwem D. Trumpa uciekają od ryzyka. Wybór pada, jak zwykle, na złoto i na szwajcarskiego franka. Dzisiejszy kurs franka to już 4,18 zł. Jest jeszcze gorzej, niż przed wyborami prognozowali analitycy.

 

Złoty słabnie

Tydzień kończy się gwałtownym osłabieniem złotego. Nasza waluta niejako "Oberwała rykoszetem". Wybory w USA zakończyły się nieoczekiwanie, ale ich skutki były przez analityków omawiane już od dawna. W tej sytuacji niskie kwotowania złotego nie powinny wiec dziwić. Taka skala przeceny złotego może już jednak być zaskakująca. Specjaliści analizując wersję z wyborem Trumpa przewidywali kurs franka na poziomie 4,15 zł, tymczasem na kantor.pl frank kosztuje już 4,18 zł, a i tak jest to obecnie najlepsza cena na rynku. No cóż, frankowicze nie mają innej alternatywy, jak tylko terminowe spłacanie rat, z pewnością oczekują więc na korektę kursu, w najbliższych godzinach nie będzie to jednak możliwe.

 

Freankowicze bez wyboru

Frankowicze co prawda nie mają alternatywy dla terminowego regulowania rat, ale coraz odważniej występują przeciw bankom, wybierając drogę prawną. Widoczny staje się trend pro-konsumencki w polskim orzecznictwie. Dziś w raz z wiadomością o rekordowym kursie franka, media informowały także o kolejnym korzystnym orzeczeniu sądowym. Tym razem chodzi o zwrot 40 tys. zł z powodu niekorzystnego przeliczania przez bank kursu i niedostatecznego poinformowania klienta przez bank o ewentualnych skutkach kredytu frankowego. No cóż, jak widać, jedną z najbezpieczniejszych, bo opartą na jasnych zasadach, formą kupna franka pozostaje serwis kantor.pl.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc