Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Spadły ceny franka

2014-12-01

Na rynku franka od rana obserwujemy reakcję na wynik niedzielnego referendum. Szwajcarzy nie poprali inicjatywy w sprawie zwiększenia rezerw złota, tym samym bank centralny ma nadal pole manewru i może prowadzić liberalną politykę monetarną. Frank i złoto tanieją. W związku z decyzją OPEC wyprzedawana jest i tanieje także ropa.

 

Szwajcarzy powiedzieli NIE

Od samego rana obserwować można było jak kurs franka reaguje na odrzucenie inicjatywy w sprawie rezerw złota. Chociaż sondaże do ostatniej chwili pokazywały, że przewaga przeciwników jest niewielka, to podczas referendum aż 77,3% głosujących opowiedziało się przeciw zmianom obowiązujących regulacji w sprawie rezerw złota. Narodowy Bank Szwajcarii (SNB) nadal może dysponować złotem, nie musi sprowadzać jego rezerw zza granicy ani ich zwiększać do poziomu 20%. Zawirowania związane z kursem franka powodują, że coraz wiecej osób szuka sposobu na efektywniejszą spłatę kredytu zaciągniętego we frankach. Wzór odpowiedniego wniosku do banku znajduje sie pod tym linkiem: Wzór wniosku o spłatę kredytu w walucie kredytu

 

Frank traci w stosunku do euro

Wyniki wczorajszego referendum przełożyły się bezpośrednio na kurs franka względem euro oraz spadek cen złota. Już nocą kurs walut wyraźnie zareagował - EUR/CHF zanotowano wzrost z 1,2022 do 1,2039, złoto kontynuuje zniżkę do 1142,74 USD za uncję.

 

Czego możemy się spodziewać w dalszej perspektywie

Frank i złoto nie będą w trwałej relacji do wyników referendum. To zaledwie jeden impuls, o krótkotrwałym oddziaływaniu. Można zatem wykorzystać moment, nie czekając na dalsze zmiany kursu. Jutro na kursy zarówno franka, jak i złota wpływać będą kolejne impulsy. Znaczącym czynnikiem mogą być, np. posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego (ECB), a także Narodowego Banku Szwajcarii

 

Kursy walut powiązanych ze złotym

W ciągu dnia złoty umocnił się do głównych walut, z którymi powiązany jest w parach. Kurs NBP z ostatniej godziny kształtował się następująco: euro 4,18 PLN, dolar amerykański 3,35 PLN, frank szwajcarski 3,47 PLN, funt szterling 5,26 PLN.

 

Spłacaj kredyt walutowy CHF bez wysokiej marży bankowej

Jeżeli spłacasz kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich (CHF) lub euro, internetowy kantor Kantor.pl jest dla Ciebie właściwym partnerem, który całodobowo i w bezpieczny sposób zrealizuje zakup franka z niską marżą. Teraz będziesz mógł spokojnie spać, wiedząc ze spłacasz kredyt walutowy po międzybankowym kursie walut Forex, a dzięki usłudze 'Wymień walutę we własnym terminie', nie musisz już pamiętać o comiesięcznym terminie spłaty raty kredytowej. Możesz zdefiniować stały, cykliczny termin wykonania zlecenia zakupu lub sprzedaży waluty i wskazać rachunek, na który powinny być przelane wymienione środki, a wszelkie operacje będą wykonywały się automatycznie - wystarczy się zarejestrować. Usługa jest całkowicie bezpłatna, nie jest pobierana żadna prowizja. Jeśli jeszcze nie spłacasz kredyt walutowy przez nasz kantor on-line kantor.pl, pobierz wzór wniosku o spłatę kredytu we frankach CHFpod linkiem: Wzór wniosku o spłatę kredytu walutowego przez kantor.pl. 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc