Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Spadki na złotym lekko wyhamowały

2016-10-25

Rynek czeka na podwyżki stóp w USA, udana sesja w Azji i dobre odczyty PMI poprawiły apetyt na ryzyko. Złoty korzysta z lepszych nastrojów na szerokim rynku. Wydawało się nawet, że dojdzie do odbicia, ale okazało się, że nasza waluta zdołała zaledwie wyhamować spadki. Kursy walut nadal pozostają wysokie.

 

Lepsze nastroje na rynku

Na szerokim rynku lepsze nastroje, do czego przyczyniła się udana sesja w Azji i korzystne odczyty PMI. Złoty próbował skorzystać z fali zainteresowania bardziej ryzykownymi walutami, ale nie udało mu się znacząco odrobić strat. Możemy jednak mówić o wyhamowaniu spadków. Dzisiejsze kursy walut kształtują się następująco: euro 4,33 zł, dolar 3,98 zł, funt szterling 4,86 zł, frank szwajcarski 4,00 zł. Dolar wciąż pozostaje blisko szczytów z okresu dziewięciu miesięcy. Na euro, w związku z wyhamowaniem spadków, możliwy jest powrót do konsolidacji, której linie wyznaczają kursy 4,26-4,30 PLN.

 

Złoty bez wsparcia

Analitycy nie dopatrują się dużego potencjału do aprecjacji złotego. Faktycznie, naszej walucie brak jest impulsów, które mogłyby znacząco wpłynąć na jej kurs i spowodować umocnienie na parach. Na szerokim rynku oczy inwestorów zwrócone wciąż na USA. Już w listopadzie wybory prezydenckie, a w grudniu oczekiwana jest podwyżka stóp procentowych. Wypatrywane będą wszelkie sygnały świadczące o zmianie polityki monetarnej. Niestety oczekiwania co do zmiany stóp stanowią dla walut naszego regionu czynnik negatywny, wzmagający presję podażową. Chwilowy wzrost zainteresowania ryzykiem w dłuższym okresie czasu pozostanie bez znaczenia.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc