Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Spadki na funcie trwają

2016-02-23

Trwa zła passa funta. Na szerokim ryku funt traci w związku ze spekulacjami na temat Brexitu, a jak wielokrotnie już podkreślaliśmy, jest to waluta wrażliwa na tego typu czynniki. Dziś funt najwięcej stracił w stosunku do umacniającego się franka szwajcarskiego, ale na parze ze złotym także mamy interesującą sytuację.

 

Inwestorzy boją się Brexitu

Na szerokim rynku pogorszyły się nastroje, w związku z tym waluty rynków wschodzących cieszą się mniejszym zainteresowaniem. Złoty jest pod presją, ale mimo wszystko na parze z funtem zdołał się umocnić. Obawy o wynik czerwcowego referendum szkodzą funtowi coraz mocniej. Prawdopodobieństwo Brexitu jest obecnie szacowane na około 30 do 40 proc., wyraźnie wzrosło, gdy kilu czołowych polityków, w tym wywodzący się z partii rządzącej mer Londynu, opowiedziało się za wyjściem z UE. Automatycznie pociągnęło to za sobą osłabienie funta. Tak dużych spadków na brytyjskiej walucie nie notowano już dawno. Złoty umocnił się w stosunku do funta do poziomu nie notowanego od maja ubiegłego roku. Dzisiejszy kurs funta wynosi 5,59 zł. Olejnym punktem wsparcia dla kursu funta będą okolice 5,50. Zgodnie z tym, co twierdzą analitycy, trend spadkowy powinien być kontynuowany.

 

Na szerokim rynku wzrost awersji do ryzyka

Na szerokim rynku dominują ostrożne nastroje, spadek zainteresowania walutami rynków wschodzących na rzecz, np. franka szwajcarskiego jest wyraźnie odczuwalny. Główna para walutowa testuje poziom 1,10. Kurs euro wieczorem wynosił 4,39 a kurs dolara 3,98 zł. Złoty jest pod presją, należy spodziewać się mniejszego zainteresowania walutami CEE, w związku z nachodzącym posiedzeniem EBC i oczekiwaniami co do jego postanowień w kwestii dalszej polityki monetarnej.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc