Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Dalsze spadki na funcie, frank nieco wyżej

2016-09-21

Co prawda dzisiaj wydarzeniem dnia na szerokim rynku, szeroko komentowanym na arenie międzynarodowej, było posiedzenie dwóch dużych banków centralnych, ale z perspektywy złotego warto przyjrzeć się dziś dwóm parom, a mianowicie GBP/PLN i CHF/PLN. Brytyjski funt na zestawieniu ze złotym nadal traci, natomiast frank nieco się umocnił.

 

Frank nieco mocniejszy

Inwestorzy skierowali się w stronę walut naszego regionu, stąd nieco lepsza pozycja złotego, zarówno do euro, jak i dolara, ale też zainteresowali się frankiem. Na parze CHF/PLN złoty nie radzi sobie tak dobrze jak w pozostałych przypadkach. Kurs franka dziś lekko wzrósł i wynosi 3,95 zł. W ciągu dnia na tej parze widoczne były spore wahania. Niedawne słowa przedstawicieli SNB o przewartościowaniu franka zdają się nie robić na inwestorach żadnego wrażenia. Stracił dolar, w wyniku decyzji FED; euro, gdyż kapitał skierował się w stronę bardziej ryzykownych, ale lepiej oprocentowanych walut.

 

Funt nadal traci

 W podobnej sytuacji jest też funt szterling, z tym, że w przypadku tej waluty, nie jest to dużym zaskoczeniem, a trend utrzymuje się już od dawna. Dziś funt szterling kosztuje 5,02 zł. To i tak nienajgorzej, zważywszy że jeszcze wczoraj prognozy mówiły o możliwości spadków znacznie poniżej 5 PLN. Obecnie prawdopodobne jest natomiast odbicie. Tak też sytuacja prezentuje się na parze GBP/USD, co stanowi swego rodzaju punkt odniesienia także dla innych zestawień z funtem.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc