Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Spadki na dolarze

2016-02-04

Dolar nadal tanieje, po południu kurs amerykańskiej waluty spadł poniżej 4 PLN, osiągając poziom sprzed miesiąca. Euro wciąż oscyluje wokół 4,40. Dane makro z USA były niezadowalające, a do osłabienia dolara przyczyniły się też słowa wiceprezesa FED W. Dudleya o obawach przed konsekwencjami dalszego podnoszenia stóp procentowych.

 

Dolar tańszy na rynku międzybankowym

Kurs dolara widocznie spadł. Na rynku międzybankowym spadł dziś do poziomów mniej więcej sprzed miesiąca, czyli w okolice 3,94 zł. W sprzedaży na kantor.pl po południu dolar spadek dolarakosztował 3,9582 zł. Na niekorzyść amerykańskiej waluty przemawiają ostatnie dane makro, a także wypowiedź wiceprezesa FED, który wyraził obawy przed skutkami podnoszenia stóp dla amerykańskiej gospodarki. Wedle Dudleya zaniepokojeni są także pozostali członkowie FED. Tymczasem w Polsce, po dwudniowym posiedzeniu RPP, stopy pozostały bez zmian.

 

Inwestorzy nie wierzą w zmiany stóp w USA

Inwestorzy przenieśli kapitał, bo nie mają podstaw, bo nadal wierzyć w podwyżki stóp w USA. Sygnały płynące z FED wskazują na utrzymanie stóp na dotychczasowym poziomie jeszcze przez jakiś czas, przynajmniej do kiedy sytuacja na globalnych rynkach nie będzie stabilna, a gospodarka nie umocni się  wystarczająco. Ten ostatni czynnik stoi pod dużym znakiem zapytania, bo indeks ISM dla usług jest obecnie najniżej od 2014 roku. Osłabienie dolara stwarza dogodną sytuację do tańszego zakupu tej waluty, warto z niej skorzystać, np. w kantorze internetowym.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc