Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Komentarze walutowe Kantor.pl

Spada kurs dolara

2016-08-20

Koniec tygodnia upływa pod znakiem słabości dolara. Inwestorzy przekonani o wartości wypowiedzi członków FED zainteresowali się amerykańską walutą, ale z niepokojem oczekiwali na publikację zapisków z posiedzenia FOMC, tym większe było ich rozczarowanie, że nie potwierdziły się spekulacje o szybkich podwyżkach stóp. Trwa wyprzedaż dolara.

 

Sprzeczne sygnały

Na rynek walutowy docierają sprzeczne sygnały z USA. Z jednej strony publikacja zapisków z lipcowego posiedzenia FOMC rozwiała nadzieje na podwyżki stóp w USA jeszcze we wrześniu, z drugiej – jastrzębie wypowiedzi członków FED. Z całą pewnością brakuje przesłanek, by uznać, że rośnie presja inflacyjna, co mogłoby być uzasadnieniem podwyżek. Zaufanie do dolara chwilowo jest na pewno mniejsze i indeksy dolara zmierzają ku psychologicznej barierze 94 pkt. Kurs dolara utrzymuje się w granicach 3,82 zł mimo słabości naszej waluty, dla której z kolei dużym ciosem były słabe dane makro.

 

Jastrzębie sygnały

Jastrzębie sygnały ze strony niektórych członków FED zostały podtrzymane. W. Dudley nadal sądzi, że kondycja gospodarki USA pozostaje tak dobra, że może to stanowić uzasadnienie dla zmian polityki monetarnej, a konkretnie dla jej zacieśniania. Dudley podkreśla także, że spodziewa się reakcji FOMC na wzrost dynamiki gospodarki USA. Podobnego zdania jest Williams z San Francisco. No cóż, inwestorzy wolą chyba jednak poczekać i na publikację danych makro o wzroście gospodarczym i na reakcję FOMC, bo na razie dolar nadal traci.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc