Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Pierwsze sondaże ze szkodą dla dolara, finalnie dolar wysoko

2016-11-09

Pierwsze sondaże i wyniki z części obwodów wskazują na wygraną D. Trumpa. Dolar wyraźnie traci. Po godzinie 8.00 kurs wynosił 3,86 zł, wobec wczorajszych 3,94 zł, a już nieco ponad godzinę później, kiedy znane były oficjalne wyniki wyborów, potwierdzające zwycięstwo Trumpa zaobserwowaliśmy ruch w górę i aktualny kurs to 3,92 zł.

 

D. Trump prezydentem, dolar dosyć wysoko

D Trump został prezydentem USA, są reakcje na rynku walutowym. Jednakże stanowią one pewne zaskoczenie, zwłaszcza, że odbiegają od prognoz analityków. Frank szwajcarski traci jeden grosz, kurs wynosi obecnie 4.03 zł. Dolar natomiast po porannych spadkach do poziomu 3,85 poszybował na 3,92 zł. W godzinach porannych, między 6 a 8.00 kurs dolara utrzymywał się na poziomie 3,85-86 zł. Już wtedy sondaże i pierwsze wyniki cząstkowe wskazywały na zwycięstwo Trumpa. Analitycy przygotowywali nas w takim przypadku na znaczne spadki na dolarze, tymczasem po godzinie 9.00 kiedy to poznaliśmy oficjalne wyniki wyborów, na dolarze nastąpiła odbicie i powędrował w rejony 3,92 zł. Są to pierwsze reakcje, które niekoniecznie muszą stać się trendem długookresowym.

 

Reakcja na wyniki wyborów

Komentarze finansistów, prasy i obserwatorów sceny politycznej mówią o rewolucji w USA, szoku i kompromitacji ośrodków sondażowych. Co prawda przedwyborcze wyniki popularności kandydatów były do ostatniej chwili wyrównane, ale wskazywały jednak na niewielką przewagę H. Clinton. Stąd zaskoczenie zwycięstwem D. Trumpa. Dane makro z Europy nie będą dziś wzbudzać emocji wśród inwestorów, nie będzie przesadą, jeśli napiszemy, że oczy świata zwrócone są na USA.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc