Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Słaby dolar, złoty korzysta, umacniając się do USD, EUR i CHF

2014-11-26

Nasza waluta wykorzystuje szansę i umacnia się w stosunku do głównych walut. Słabe, znacznie poniżej oczekiwań, notowania z USA poprawiły nie tylko relację wobec dolara, ale pośrednio były impulsem do zmian na parach także w stosunku do walut europejskich. Trudno powiedzieć, czy jest to już naruszenie trendu, czy jedynie testowanie wsparć, ale warto skorzystać z okazji.

 

Kursy walut najniższe od października

Dzisiejsze kursy osiągnęły poziom nie notowany od października. Po godzinie 8. kurs euro  testował poziom 4,1740 zł, kurs franka wynosił 3,4704 zł, a kurs dolara 3,3477 zł, brytyjski funt 5,2372 zł.

 

W jaką walutę warto zainwestować

Obecnie można pokusić się o zakup dolarów, kurs dolara w stosunku do złotego jest najkorzystniejszy od blisko dwóch miesięcy. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku euro, a także franka szwajcarskiego. Chociaż istnieje opcja, że jutrzejsze kursy będą jeszcze korzystniejsze, to ostrożny inwestor już dziś rozważy zakupy. Kurs EUR/PLN wynosi 4,1730 i trzeba pamiętać, że to już stosunkowo blisko do linii wsparcia i wrześniowego minimum(4,1760), zatem prawdopodobna jest korekta.

 

Sytuacja na rynku franka szwajcarskiego

Dobry kurs złotego z wczorajszego zamknięcia zdaje się potwierdzać zmianę na parach nie tylko EUR/PLN, ale i CHF/PLN. Wydaje się zatem, że w najbliższym czasie duża zwyżka w tym przypadku nie jest prawdopodobna, ale trudno też wyrokować o dalszych spadkach. Najbardziej prawdopodobne wydaj się więc ustalenie punktu równowagi i oscylowanie wokół niego aż do końca roku. Znaczący będzie z pewnością przyszłotygodniowy odczyt wyniku referendum dotyczącego ilości rezerw złota  Narodowego Banku Szwajcarii.

 

Złoty zareagował na dane z USA

Kurs złotego w stosunku do dolara zmieniał się w zależności od reakcji euro. Początkowo doszło do korekty wzrostu USD/PLN (zgodnie z korektą EUR/USD), a następnie do powrotu trendu wzrostowego, kiedy to zanotowano spadki EUR/USD. Wpływ na kurs dolara będą mieć w najbliższym czasie liczne odczyty o stanie gospodarki, np. dotyczące budownictwa, dochodów i wydatków, bezrobocia.

 

Spłacaj kredyt walutowy CHF bez wysokiej marży bankowej

Jeżeli spłacasz kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich (CHF), internetowy kantor Kantor.pl jest dla Ciebie właściwym partnerem, który całodobowo w bezpieczny sposób zrealizuje zakup franka z niską marżą. Teraz będziesz mógł spokojnie spać, wiedząc ze spłacasz kredyt walutowy po międzybankowym kursie walut Forex, a dzięki usłudze 'Wymień walutę we własnym terminie', nie musisz już pamiętać o comiesięcznym terminie spłaty raty kredytowej. Możesz zdefiniować stały, cykliczny termin wykonania zlecenia zakupu lub sprzedaży waluty i wskazać rachunek, na który powinny być przelane wymienione środki, a wszelkie operacje będą wykonywały się automatycznie - wystarczy się zarejestrować. Usługa jest całkowicie bezpłatna, nie jest pobierana żadna prowizja. Jeśli jeszcze nie spłacasz kredyt walutowy przez nasz internetowy kantor.pl, pobierz wzór wniosku o spłatę kredytu we frankach pod linkiem: Wzór wniosku o spłatę kredytu walutowego przez kantor.pl. 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc