Słabszy złoty, na rynku atmosfera oczekiwania

2015-09-15

Dziś złoty zaczął dzień od lekkich spadków. Na rynku wyczuwalna jest atmosfera wyczekiwania na posiedzenie FED. Ten stan potrwa jeszcze do czwartku, kiedy to poznamy decyzję w sprawie stóp procentowych w USA. Na krajowym rynku publikacje makro dotyczące inflacji.

 

Lekkie spadki na złotym

Na złotym zanotowano dziś spadki. Kursy walut z godzin przedpołudniowych kształtowały się następująco: euro 4,2080 zł, frank szwajcarski 3,8426 zł. Dolar oscylował wokół 3,72 zł, a funt szterling w okolicach 5,72 z dziennym maksimum na 5,75 zł.

 

Rynek czeka na FED

Rynek bez wątpienia ustawia się pod decyzję FED. Posiedzenie jest najważniejszym wydarzeniem tego miesiąca. Dziś ostatnie dane, które mogą wpłynąć na decyzję gremium. Poznamy, m.in. dane o produkcji przemysłowej, sprzedaży detalicznej. Podwyżka stóp jest mało prawdopodobna.

 

W Europie słabe dane z Niemiec

Poznaliśmy dane z Niemiec, u naszych zachodnich sąsiadów nastroje analityków inwestorów odnośnie sytuacji gospodarczej nie są tak dobre jak poprzednio, o czym mówi indeks ZEW. W Polsce głównym wydarzeniem dnia, ale wg analityków bez większego znaczenia dla pozycji złotego, będzie odczyt GUS dotyczący inflacji.

 

Prognozy dla złotego

Prawdopodobnie deflacja nie zmieni się istotnie. Zaskoczeniem byłyby dane inne niż prognozowane –0,7 proc. r/r. Jeśli deflacja będzie znacznie większa, złoty ulegnie osłabieniu. Lepsze dane nie będą miały zapewne dużej siły oddziaływania, bo złoty wciąż zależny jest bardziej od zmiennych nastrojów na rynku globalnym i wpływu jaki wywiera kurs dolara.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych