Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 364 5 364 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Słabszy frank cieszył kredytobiorców zaledwie przez kilka godzin

2015-04-23

SNB pomógł wczoraj frankowiczom. Dzięki decyzji banku o przygotowaniu się na problemy z Grecją i objęciu ujemnymi stopami kolejnych kantonów, na szerokim rynku frank odczuł presję. Złoty umocnił się do szwajcarskiej waluty, kurs franka spadł wczoraj aż o 7 groszy. Niestety od rana notujemy ponowny wzrost kursu franka.

 

Szwajcarzy reagują na grecki kryzys

Od rana obserwowaliśmy ponowny wzrost notowań franka. Szwajcarska waluta odreagowała dziś wczorajsze spadki. SNB przygotowuje się na impas w sprawie Grecji. Podjęto decyzję o rozszerzeniu zasięgu ujemnych stóp procentowych na kolejne kantony, co ma zabezpieczyć Szwajcarię przed zwiększonym przepływem środków. Ustawiło to franka na szerokim rynku pod presją, Złoty umocnił się wczoraj aż o 7 gr.

 

Dzisiejsza wycena złotego

Rynek wyraźnie odreagował wczorajsze spadki. Dziś kurs franka ponownie osiągnął poziom 3,89 zł, by w niektórych zestawieniach dojść nawet do 3,90 zł. Kurs franka powrócił zatem do poziomu sprzed decyzji SNB. Dolar amerykański kosztował 3,71 zł, a funt brytyjski 5,59 zł. Euro utrzymuje się poniżej 4 PLN. Za wspólną walutę trzeba dziś zapłacić 3,98 zł.

 

Czekamy na PMI i aukcję długu

Dzień nie będzie obfitował w znaczące wydarzenia. Co prawda poznamy protokół z posiedzenia RPP, ale t nie należy spodziewać się większego zaskoczenia. Rynek wie, że cykl obniżek został zakończony. Opublikowane zostaną indeksy PMI (wskaźniki dotyczące inflacji), najciekawsze powinny być dane z Niemiec. Odbędzie się także licytacja aukcji długu.

 

Na rynku konsolidacja

Na rynku walutowym obserwujemy konsolidację i realizację zysku. Brytyjski funt bliski jest punktu oporu na 5,62 zł. Wczorajszy spadek franka pokazał, że zejście na parze CHF/PLN jest możliwe, jednakże będzie zależne od tego  jak  zachowają się kluczowe w tym przypadku waluty, czyli euro i frank. Sytuacja na tej parze przełoży się na relację frank – złoty.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc