Słabszy dzień franka

2016-02-11

Gorszy dzień franka szwajcarskiego. Około godziny 9.00 frank zaliczył dzisiejsze maxima a potem kurs zaczął spadać. Prawdopodobnie jest to efekt publikacji jaka pojawiła się w magazynie Bilanz. Czytamy tam ponownie, że T. Jordan nie wyklucza interwencji SNB na rynku franka.

 

Kurs franka dziś spadał

Pod wieczór frank powrócił do poziomów wczorajszego zamknięcia, choć około godziny 9.00 kurs był stosunkowo wysoko. Inwestorzy zareagowali zapewne na wywiad jakiego udzielił prezes SNB magazynowi Bilanz. Dowiadujemy się z niego, że Jordan nie wyklucza żadnych możliwych działań, które mogłyby sztucznie obniżyć kurs franka. Przestrzega przed traktowaniem szwajcarskiej waluty jako dobrej lokaty na czas kryzysu i ponownie twierdzi, że reakcja banku centralnego Szwajcarii  może być bardzo stanowcza, włącznie z kolejnym cięciem stop procentowych.

 

Za miesiąc możliwe duże zmiany

Rudno oszacować na ile mamy do czynienia tylko z próbą wywołania zamierzonego efektu poprzez samą wypowiedź, a na ile jest to faktyczne ostrzeżenie prezesa SNB. Faktem jest, że wielokrotnie słyszeliśmy już o przeszacowaniu franka i gotowości Szwajcarów do interwencji. Wiele zapewne zależeć będzie od marcowego posunięcia Europejskiego Banku Centralnego. Odpowiedzią na ruch EBC może okazać się działanie SNB, na ile będzie ono radykalne i czy w ogóle dojdzie do skutku przekonamy się równo za miesiąc. Dziś kurs franka wynosi 4,03 zł, a kurs euro 4,44 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych