Rynek walutowy bez rozstrzygnięć

2015-10-02

Dzisiejszy handel na rynku najważniejszych par walutowych nie przyniósł żadnych zasadniczych rozstrzygnięć. Inwestorzy skupiają się na publikacji danych z amerykańskiego rynku pracy, które poznamy o 14:30.

 

 

EURUSD

Kurs eurodolara nadal porusza się w ramach lokalnej konsolidacji, która przypomina trójkąt symetryczny. Moim zdaniem sekwencja ruchów w ramach tej formacji jest wypełniona, a podaż stoi przed szansą wykształcenia kolejnej dużej fali spadkowej. Sygnał do realizacji takiego scenariusza otrzymamy w momencie spadku notowań poniżej strefy wsparć rozciągającej się pomiędzy 1,1085 a 1,1135 (patrz wykres powyżej). Wówczas droga do ograniczeń zlokalizowanych w rejonie 1,0940, gdzie znajduje się 61% zniesienie sekwencji wzrostowej zainicjowanej w połowie marca bieżącego roku, zostanie otwarta. Taki wariant pozostaje na obecnym etapie wariantem preferowanym. O jego zanegowaniu będzie można mówić dopiero w momencie zwyżki kursu powyżej 1,1260 (górne ograniczenie formacji trójkąta).

 

 

GBPUSD

 

Niewiele zmieniło się na rynku popularnego kabla. Kurs GBPUSD wciąż konsoliduje się w rejonie strefy wsparć rozciągającej się pomiędzy 1,5085 a 1,5160 (patrz wykres powyżej). Kłopoty z wykształceniem większego odbicia pomimo istotności wspomnianych ograniczeń świadczą o słabości strony popytowej. Tym samym z coraz większym prawdopodobieństwem można oczekiwać, że spodziewana korekta wzrostowa z potencjałem odbicia na 1,5315 nie będzie miała miejsca, a strona podażowa doprowadzi do wykształcenia kolejnej fali spadkowej na tym rynku. Kolejne ważne ograniczenia dla takiego scenariusza znajdują się dopiero na 1,4560, tj. na minimach z połowy kwietnia bieżącego roku. Geneza wszystkich wymienionych poziomów została przedstawiona na wykresie powyżej.

 

Autor:

Tomasz Marek EFIX Dom Maklerski S.A

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych