Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Rynek skupiony na dolarze

2016-04-11

Od rana kurs dolara spada. Na szerokim rynku dolar wyraźnie traci, a niechęć do amerykańskiej waluty jest jednym z głównych wydarzeń rozpoczynającego się tygodnia. Interesująca jest także sytuacja japońskiego jena, pojawiają się nawet głosy o możliwości interwencji ze strony japońskiego banku centralnego.

 

Na szerokim rynku wiele impulsów

Szeroki rynek skupiony na zmaganiach głównej pary walutowej, ale inwestorzy z uwagą obserwują układ sił na wszystkich parach powiązanych z dolarem. Interesująca jest zwłaszcza sytuacja japońskiego jena. Pojawiają się nawet głowy o możliwości interwencji ze strony japońskiego banku centralnego. Skupmy się jednak na walutach bliższych złotemu. W Europie brak silnych impulsów, choć na parę EUR/USD wpływa aprecjacja funta, który dziś umocnił się. Na parze ze złotym funt powrócił w rejony 5,35 zł. Z USA napływają kolejne sygnały potwierdzające gołębie stanowisko FOMC, dolar na razie nie otrzyma wsparcia.

 

Złoty mocniejszy

Złoty jest wyraźnie mocniejszy. Na rynku widoczna jest poprawa nastrojów, m.in. w związku ze wzrostem cen surowców. Dziś brak było istotnych odczytów. Po południu opublikowano raport CPI, ale są to wstępne założenia, które będą jeszcze podlegać rewizji. W kraju nie ustępuje deflacja. Pojawiły się głosy o możliwości rekcji już latem, ale zgodnie z przysłowiem " jedna jaskółka wiosny nie czyni", pozostaną one na razie bez większego wpływu na kondycję złotego. By zmienić układ sił, konieczna byłaby zdecydowana, wiążąca deklaracja RPP, a tej na razie brak. Kursy walut stabilne, choć na dolarze zanotowano spadki do poziomu 3,76 zł, euro oscyluje wokół 4,30 zł a funt powrócił w rejony 5,35 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc