Rynek skupiony na dolarze

2016-04-11

Od rana kurs dolara spada. Na szerokim rynku dolar wyraźnie traci, a niechęć do amerykańskiej waluty jest jednym z głównych wydarzeń rozpoczynającego się tygodnia. Interesująca jest także sytuacja japońskiego jena, pojawiają się nawet głosy o możliwości interwencji ze strony japońskiego banku centralnego.

 

Na szerokim rynku wiele impulsów

Szeroki rynek skupiony na zmaganiach głównej pary walutowej, ale inwestorzy z uwagą obserwują układ sił na wszystkich parach powiązanych z dolarem. Interesująca jest zwłaszcza sytuacja japońskiego jena. Pojawiają się nawet głowy o możliwości interwencji ze strony japońskiego banku centralnego. Skupmy się jednak na walutach bliższych złotemu. W Europie brak silnych impulsów, choć na parę EUR/USD wpływa aprecjacja funta, który dziś umocnił się. Na parze ze złotym funt powrócił w rejony 5,35 zł. Z USA napływają kolejne sygnały potwierdzające gołębie stanowisko FOMC, dolar na razie nie otrzyma wsparcia.

 

Złoty mocniejszy

Złoty jest wyraźnie mocniejszy. Na rynku widoczna jest poprawa nastrojów, m.in. w związku ze wzrostem cen surowców. Dziś brak było istotnych odczytów. Po południu opublikowano raport CPI, ale są to wstępne założenia, które będą jeszcze podlegać rewizji. W kraju nie ustępuje deflacja. Pojawiły się głosy o możliwości rekcji już latem, ale zgodnie z przysłowiem " jedna jaskółka wiosny nie czyni", pozostaną one na razie bez większego wpływu na kondycję złotego. By zmienić układ sił, konieczna byłaby zdecydowana, wiążąca deklaracja RPP, a tej na razie brak. Kursy walut stabilne, choć na dolarze zanotowano spadki do poziomu 3,76 zł, euro oscyluje wokół 4,30 zł a funt powrócił w rejony 5,35 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych